A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Planujemy ciążę

Planowanie płci dziecka: starożytna metoda chińska

Okazało się, że znalezione w grobowcu królewskim pod Pekinem starożytne tablice, podające płeć planowanego dziecka w zależności od wieku kobiety oraz miesiąca, w którym doszło do zapłodnienia (zajścia w ciążę), posiadają dość wysoką skuteczność. Oryginał tych tablic znajduje się dzisiaj w pekińskim Instytucie Nauki.

 

W Chinach uważa się, że prognozy w nich zawarte sprawdzają się w 99% przypadków. Ich trafność została podobno potwierdzona przez wiele milionów matek.
Trafność tej tabeli potwierdza się w znacznym stopniu także
i w Stanach Zjednoczonych. Na przykład w badaniach jej wartości prognostycznej, prowadzo­nych od pewnego czasu przez dwóch ginekologów położników z Aspen Medical Center, trafność osiągała 85%.
Tabela wzbudziła też wielkie zainteresowa­nie klientek pewnego salonu piękności w stanie Minnesota, gdzie trafność prognoz wyniosła 90%.

Poniżej podaję te tablice dla wieku matki od 18 do 45 lat. Przypominam, że posługując się tabelą chodzi w niej o wiek matki i miesiąc, w którym dziecko zostanie poczęte, nie zaś ten, w którym ma się urodzić.
Znajdź miejsce przecięcia linii wyprowadzonych od Twojego wieku i od miesiąca, w którym planujesz zajść w ciążę. Jeżeli natrafisz na ”M” najprawdopodobniej urodzisz syna, czyli mężczyznę, jeżeli to jest, „K” to najprawdopodobniej urodzisz córkę, czyli kobietę.

Starożytne chińskie tablice planowania płci

Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 18 do 31 lat

Wiek matki 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Styczeń K M K M K M M K M K M K M M
Luty M K M K M M K M K M K M K K
Marzec K M K K M K M M M K M K K M
Kwiecień M K M K K M M K K M K K K K
Maj M K M K M M K K K K K M K K
Czerwiec M M M K K K M M M K K M K K
Lipiec M M M K K M M K K M M M K K
Sierpień M M M K M K K M M M M M K K
Wrzesień M M M K K M K M K M M M K K
Październik M M K K K M K M K M M K K K
Listopad M K M K K M K M K K K K M K
Grudzień M K M K K K K M K M K K M M

Tabela dla matek będących w chwili poczęcia w wieku 32 do 45 lat

Wiek matki 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45
Styczeń M K M M K M K M K M K M M K
Luty K M K M M K M K M K M K M M
Marzec M M M K M M K M K M K M K M
Kwiecień K M K M K M M M M K M K M K
Maj K K K K M K M M K M K M M K
Czerwiec K K K K K M K K M K M K M K
Lipiec K K K K K K M K M M K M K M
Sierpień K M K M K M K M K M M K M K
Wrzesień K K K K M K M K M K M M K M
Październik K K K K M M K M K M K M M K
Listopad K K M M M K M K M K M M K M
Grudzień M M M M M M K K K M K M K M

Przyznam się w tym miejscu, że aby nie kusić losu w przypadku indywidualnych porad, udzielanych zgodnie z metodą dr Shettlesa, tak planowałem dzień współżycia, aby wypadał on w miesiącu, w którym według tych tablic był odpowiedni dla planowanej płci (bez wiedzy klientki).
Spora liczba teoretyków śledziła fazy księżyca i opozycje gwiazd i w zależności od daty urodzenia rodziców na wzór starożytnych tablic chińskich układała specjalne tablice astrologiczne, za pomocą których planowano płeć dzieci. Najnowsza książka na ten temat, napisana przez panie Lynn Schroeder i Sheilę Ostrander ukazała się w 1973 roku pt. ”Naturalna kontrola urodzin, czyli jak wybrać płeć dziecka”
Na podstawie tej książki, znając daty urodzenia rodziców, można wyznaczyć okresy czasu (przedziały dat), gdy skłonność do spłodzenia dziecka określonej płci jest większa.
Obecnie (30 listopad 2003 rok) w Internecie na stronie: http://www.e-comm.com.pl/pl/fun/boyorgirl.html jest odpowiedni aplet wyliczający te okresy. Jeśli chcesz zaplanować (z wysokim prawdopodobieństwem), płeć swoich dzieci możesz użyć tego apletu. Wylicza on wszystkie możliwe dla danego małżeństwa okresy czasu, odpowiednie dla poczęcia chłopca lub dziewczynki.
Za jego pomocą, można również sprawdzić skuteczność tej metody na podstawie osób już żyjących. Wpisuje się daty urodzenia rodziców oraz znając datę urodzenia dziecka (trzeba wiedzieć czy czasami nie był to wcześniak) obliczyć sobie datę, kiedy nastąpiło zapłodnienie. Następnie porównać czy rzeczywiście wtedy był czas na spłodzenie dziecka płci takiej samej, jakiej jest ono w rzeczywistości.


Niniejszy artykuł stanowi fragment publikacji o tytule "Chłopiec czy dzieczynka", dostępnej w pełnej wersji na stronie Wydawcy: www.zlotemysli.pl

Żródło: smyki.pl
dyskusja

julianek_m 12-09-2008 21:27:04
Witam! Mam pytanko. Czy ktoś z rodziców bydgoskich smyków, zna dobrego, godnego polecenia endokrynologa. Byliśmy u doktora Rymkiewicza w szpitalu dziecięcym. Słyszałam, że to specjalista w swojej dziedzinie, ale mnie nie przekonuje.

Zobacz wszystkie komentarze »

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników smyki.pl. ZPR Media S.A. nie ponosi odpowiedzialności za treść tych opinii.


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331217 | Liczba zdjęć: 1545494 | Liczba komentarzy: 2491333 | Liczba wpisów na forum: 123706 | Aktywnych blogów: 23901

Do góry