www.smyki.pl

Stronę Danusi odwiedziło juz 176599 osób.

Co u tam słychać u Danusi


Pamiętnik Danusi
pisany ręką tatusia i mamusi
 

Uroczysty mój dzień
2006-08-23

1 ROCZEK

2 LATKA

zmieniłam się choć troszkę????


W dniu urodzinek nie mogło zabraknąć baloników przy łóżeczku i przy wózku na spacerze, był tort i sto lat odśpiewane przez mamę i babcię (tato tylko się śmiał).
Prezenty, życzenia i goście napływali przez cały ostatni tydzień, a to podobno nie koniec.
Wszystkim bardzo dziękujemy za: karteczki, bajeczki, pluszaki, ciuszki.... i oczywiście odwiedziny.
Wyjątkowym prezentem były odwiedziny zaprzyjaźnionego zakonnika, który z okazji urodzinek przyszedł do mnie z Panem Jezusem w sakramentem namaszczenia chorych, za to dziękujemy szczególnie.
Rodziców zaskoczyła liczba smykowych życzeń. Przesyłamy buziaki naszym stałym bywalcom i tym, którzy trafili do nas po raz pierwszy.


Komentarzy: 21 (Komentarze)
 


Wszystkiego najlepszego
2006-08-18

Pragniemy Cię dzisiaj kochana Córeczko zapewnić, że:

choćbyś miała nigdy nie odkryć nowego pierwiastka, nie napisać poczytnej książki, nie być mądrym politykiem;

jeślibyś nigdy nie skończyła studiów i nie była prymusem w szkole;

nigdy nie wyrecytowała wierszyka w przedszkolnym przedstawieniu, a Twoje rysunki nigdy nie ozdobią żadnej wystawy;

nawet jeśli nigdy nie zaczniesz sama oddychać -

 

 

my zawsze będziemy Cię kochać i zawsze będziemy z Ciebie dumni

ZA TO ŻE Z NAMI JESTEŚ

Rodzice


Komentarzy: 62 (Komentarze)
 


Zabawa i nauka ze starszą siostrzyczką
2006-08-15

Minął nam długi weekend, z pogodą w kratkę i gośćmi. Nasze spotkanie stało pod dużym znakiem zapytania. Przyjechało do mnie kuzynostwo, a ponieważ nie mogą odwiedzać mnie tak malutkie dzieci, więc wyczekiwaliśmy chwilki, żeby wyjść do parku i tam spędzić ze sobą czas.


Kuzynka Karolinka  od razu złapała mnie za rączkę i zaśpiewała najładniejsze piosenki ze swojego repertuaru. Kiedy zapuściliśmy się w głąb parku pokazywała mi szyszeczki, „kasztaniaki” i inne ciekawostki.

 

Fajna taka starsza siostra, która to zabawi i nauczy....


Komentarzy: 18 (Komentarze)
 


Powracająca moda
2006-08-07

Jak już wspominałam odwiedziła mnie babcia z dziadkiem i oprócz morskiej bryzy przywieźli dla mnie letnie sukienusie. Niestety lato zrobiło sobie kilka dni wakacji i kiecuszki czekają na swoją kolej, zaraz za ciepłymi dresikami, odkurzonymi po zimie. Kiedy lato wróci wypoczęte i w pełni sił ja zaskoczę je nowymi kreacjami. Jednak jedną z nich zdążyłam przymierzyć. Mamusia stroiła mnie w nią z wypiekami na twarzy, a kiedy już z ulgą stwierdziła, że pasuje jakby na mnie była szyta, przyznała co było powodem jej emocji. Otóż w tej sukienusi mamunia biegała kiedy była malutka. Doczekała swojego wielkiego powrotu i okazało się że jest całkiem na czasie, jak to ta moda wraca.

Z wiadomych wszystkim powodów ze spacerków nici. Słonko się schowało a niebo za nim płacze i stuka swoimi łzami w moje okienko. Zerkam sobie na te nostalgiczne strużki na szybie i stwierdzam, że są nie mniej ciekawe niż wesoło tańczące promyki.


Komentarzy: 27 (Komentarze)
 


Tydzień z najbliższymi
2006-08-01

Tatuś wrócił – przede wszystkim stęskniony, ale też wypoczęty i zachwycony Wilnem. Przecierał ścieżki, zaglądał w zaułki, poznawał zabytki i ich historię, żeby następnym razem, na wspólnej już wyprawie, pokazać nam to piękne miasto i jego okolice.


A już po kilku dniach dojechali do nas dziadek i babcia. Znad samego morza przywieźli mam jego świeżość. Weekend mimo przelotnych deszczyków sprzyjał spacerkom.
W sobotę spacerowaliśmy długo, długo. Cały czas machałam łapką do słonka, aż przegonił nas przelotny deszczyk.


Niedzielny spacerek przeznaczyłam na leniuchowanie (jak to w niedzielę) i przespałam całą wyprawę. Oj lubię ja spać na spacerkach.

Ps. już nie gorączkuję i nie kują mnie w pupcię


Komentarzy: 28 (Komentarze)