www.smyki.pl

Stronę Danusi odwiedziło juz 176614 osób.

Co u tam słychać u Danusi


Pamiętnik Danusi
pisany ręką tatusia i mamusi
 

... o mały włos.
2007-01-24

     Kiedy skończyła się ciepła jesień rodzice obiecali mi, że następny spacer będzie dopiero na wiosnę, gdy minie zima. Leżałam sobie w łóżeczku i wypatrywałam śniegowych płatków, a tu nic.  Mijał Listopad, a tu nic, ani szronu na szybie, ani śniegu za oknem. Mijał Grudzień i dalej nic nie wskazywało, że będzie zimno. I tak sobie myślałam, że nie dotknę już obiecanej przez tatę śnieżki i nie zobaczę mini bałwanka przyniesionego przez mamę, a o wiosennych spacerkach nie wspomnę. Nie ma zimy - nie ma wiosny – nie ma spacerków.
Ale w końcu Pani Zima się opamiętała i przyszła. Sprawiła wszystkim niespodziankę, a szczególnie mamie kiedy rano wyjrzała na balkon. Mama spojrzała i się zaskoczyła tzn. zaskoczyło ją, ale  my z tatą nie możemy tak mówić – bo mama jest drogowcem hi hi hi.


Komentarzy: 14 (Komentarze)
 


Babciom moim i Dziadkom
2007-01-21

Kochane moje Babcie Dziadkowie praBabcie i praDziadku
w dniu Waszego Święta życzę:

 Abyście zawsze byli uśmiechnięci... 
 By troski Was omijały... 
 Ciepłych uśmiechów... 
 Dużo zdrówka... 
 Ekstra humoru... 
 Fantastycznych przeżyć... 
 Gości od święta... 
 Herbaty z cytrynką... 
 I jeszcze... 
 Jak najmniej siwych włosów... 
 Kochających wnuków... 
 Listów z serduszkiem... 
 Miłości... 
 Na niepogodę kolorowego parasola... 
 Odrobinkę szaleństwa... 
 Pysznego ciasta... 
 Radości... 
 Sukcesów wszelkich... 
 Tylko miłych dni... 
 Ulubionej książki do poduszki... 
 Wyjątkowych ludzi dookoła Was... 
 Zostańcie z nami na 100 lat...
 

    buziaczki Danusia
 


Komentarzy: 5 (Komentarze)
 


Wielkie Serca Dla Dzieci nie od Święta Lecz Cały Rok
2007-01-16

     To już 15 raz gorące serduszka rozbiegły się po całym kraju aby zebrać troszkę grosików na sprzęt ratujący życie małym dzieciakom. Piękna sprawa, z której wszyscy możemy być dumni, a jednocześnie jej efekty są tak bardzo widoczne. Bo jak już pisałam w styczniu zeszłego roku wystarczy, że otworze oczka to wokół mnie widzę urządzenia z czerwonymi serduszkami, które wspomagają i ratują życie wszystkim, którzy tego potrzebują. Dlatego też dobrym zwyczajem byłoby pamiętać o potrzebujących każdego dnia i organizować takie małe orkiestry, w swoim otoczeniu, częściej niż raz w roku. Tak jak mawia moja Babcia  - pomagać trzeba wszystkim, żeby nie pominąć tego, kto najbardziej pomocy potrzebuje.


Komentarzy: 5 (Komentarze)
 


Mądra jestem niesłychanie
2007-01-04

Ogólnie jestem pogodna dziewczynką ale są rzeczy których nie lubię i już.
Nie znoszę leżeć na lewym boczku. Kiedy ktoś mnie do tego zmusza opieram się, siłuję i strasznie złoszczę. Potem długo jeszcze jestem niezadowolona, czasem daję się obłaskawić np. jedzonkiem, maskotką przy policzku, albo melodyjką z pozytywki.
Również niektóre zabiegi pielęgnacyjne, np. zmiana opatrunku przy rureczce, która pomaga mi oddychać, są nieprzyjemne i bardzo ich nie lubię. Zaczynam przy nich płakać i bardzo przeszkadzam, nie żebym była złośliwa... ale wy też pewnie macie jakieś swoje znienawidzone czynności.
Jestem jednak coraz większa i dużo już rozumiem. Kiedy rodzice tłumaczą mi wszystko co robią po kolei, uprzedzają kiedy będzie nieprzyjemnie i obiecują, że jeśli będę współpracować, wszystko zrobimy sprawnie i szybciutko będziemy mogli się tulić. Słucham ich wtedy uważnie, zaciskam zęby, jestem bardzo dzielna i cierpliwa. Wiem co mnie czeka, pomagam i świetnie się dogadujemy.
Taka jestem już mądra


Komentarzy: 22 (Komentarze)
 


No i jestem jeden roczek starsza.
2007-01-01

       

       W tym nowym roku życzę wszystkim moim małym i dużym przyjaciołom dużo miłości, mnóstwa czasu spędzonego z bliskimi, przeżywania pięknych chwil każdego dnia oraz sił w dążeniu do spełniania swoich najskrytszych marzeń.


Komentarzy: 14 (Komentarze)