NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 735003 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

Z Babcią i Dziadkiem jest wesoło:) - 2016-06-16 06:14

Z Babcią i Dziadkiem zawsze jest wesoło, a wyobraźcie sobie jak jest wesoło kiedy możemy razem zaśpiewać i zatańczyć. Tak właśnie było na naszym spotkaniu. W przeglądzie piosenki śpiewali reprezentanci wszystkich grup ze swoimi Babciami, był też jeden Dziadzio. Wszyscy zebrani na widowni, z uśmiechami na twarzach oglądali występy "konkurentów". Jako pierwsza wystąpiła Marika z grupy I z Babcią Beatką, zaśpiewały i zatańczyły piosenkę o Kaczce dziwaczce.

 Ola i Adaś z grupy II z Babcią Gienią zaśpiewali "Jestem sobie ogrodniczka"; Paulinka i Kinga z Babcią Anią śpiewały "Była sobie żabka mała", Ola z grupy III z Babcią Jadzią śpiewały "Jestem sobie ogrodniczka", "Lato, lato" śpiewały Natalka z grupy III z Bacią Tereską. "Maszeruje wiosna"- Marysia z grupy V i jej Babcia Basia, "Bociek" to piosenka, którą wybrali Filip z grupy IV i Babcia Jadzia. Sabinka z grupy V z Dziadziem Jankiem śpiewali "Hej sokoły". Miks piosenek zaśpiewały Amelka z grupy V i Babcia Krysia; Wiosna zakwitła w piosence śpiewanej przez Mikołaja z grupy VI i jego Babcię Grażynkę; Na zakończenie Amelka i Laura z grupy VI w towarzystwie Babci Ewy zaprezentowały piosenkę "Zając malowany". 

W przerwie na obrady jury wystąpiły dzieci z grupy V, a imprezę swoim występem ubogaciły też Panie ze Szkoły Super Babci i Dziadka. 

Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy, trudno było zdecydować kto śpiewał najładniej, bo wszyscy byli wspaniali. Jednak na specjalne uznanie jury zasłużyła Babcia Beatka z Mariką, które przygotowały się do występu szczególnie starannie i do swojej piosenki przebrały się za żółte kaczuszki, a piosenka została wykonana wręcz brawurowo, brawo! Szczególne uznanie zyskał też Dziadzio Jasio do którego na bis ze śpiewem dołączyły wszystkie biorące udział w przeglądzie dzieci:) 

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, uznaliśmy, że impreza warta jest powtórzenia, pomyślimy o tym w przyszłym roku szkolnym, a tym czasem dziękujemy za udział zarówno Babciom i Dziadziowi jak i Dzieciom.


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 1 (Komentarze)

  

  

 

Dzień otwartych drzwi - 2016-06-15 14:23

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Dzieci przyjęte do naszego Przedszkola nr 50 na rok szkolny 2016/17 do odwiedzenia naszej placówki 21 czerwca 2016r. (wtorek) o godzinie 15.30.  W tym dniu odbędzie się spotkanie z dyrektorem Przedszkola, przedszkolaki zaprezentują przygotowane występy artystyczne, a później będziemy się razem bawić w przedszkolnych salach.  


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Lubimy czytać książki - 2016-06-08 21:08

W dobie telewizji i komputerów coraz częściej słyszy się, że zainteresowanie książkami spadło. Być może, ale my tego nie możemy o nas powiedzieć, książki towarzyszą nam w przedszkolu każdego dnia. Lubimy słuchać kiedy czytają nam Panie i lubimy sami oglądać kolorowe obrazki. Wycieczka do biblioteki była dla starszaków z grupy IV jescze jednym spotkaniem z książką. 

Panie Bibliotekarki opowiedziały nam o pracy w biblotece, pokazały jak wyglądają katalogi i jak się z nich korzysta. Dużą frajdę mieliśmy z rozwiązywania zagadek dotyczących znanych bajek, rozwiązalismy wszystkie bez większych problemów, przecież  dobrze znamy wszystkie te bajki:)  Mogliśmy pooglądać różne albumy i książki dla dzieci, wybrać takie, które nam się spodobały.

Kiedy Pani powiedziała, że trzeba wracać do przedszkola bardzo się zdziwiliśmy, że to już. Czas spędzony z książkami mija szybciej niż zwykle., no i z biblioteki można wypożyczyć nawet najgrubszą książkę, także taką, której nie można już kupić w księgarni. Na pewno do biblioteki jeszcze wrócimy, może zabierzemy tam rodziców? 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Wieści z maja... - 2016-06-06 22:02

Dzięki pomocy i podpowiedziom Taty naszej absolwentki Marysi, udało się pokonać uciążliwe reklamy, dziękujemy smiley  Teraz postaram się jakoś nadrobić zaległości w opowiadaniu najważniejszych wydarzeń. Wszystkich się chyba nie da, bo dzieje się u nas jak zwykle dużo, ale po kolei.  Najważniesze bezpieczeństwo, więc spotkania dotyczące bezpieczeństwa muszą u nas być.  

Najlepiej zapamiętuje się to co widzi się na żywo, dlatego rozmowa z policjantami i ich rady dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach zapamietamy na pewno. Przymierzanie policyjnej czapki, a nawet kajdanek, to jest niecodzienna przygoda.   

Pani ze Straży Miejskiej odwiedziła nas żeby sprawdzić czy pamiętamy jak dbać o czyste środowisko.  Odpowiadaliśmy na pytania, a później przyszła pora na sprawdzian naszej wiedzy w praktyce. 

Każdy z nas dostał jeden przedmiot, a konkretnie mówiąc po prostu  śmieć. Naszemałe smiecie rzuciliśmy na rozłozoną folię i co się okazało? Okazało się, że chociaz każdy rzucił tylko jeden mały papierek, butelke, czy kalosz, to na folii zrobiła się spora kupka śmieci. Niech nikomu się więc nie wydaje, że jak rzuci na trawnik jeden papierek to nic sie nie stanie, stanie się, ŚMIECIE WRZUCAMY DO POJEMNIKÓW.

Trzeba teraz posprzątać ten bałagan, a najlepiej segregując śmiecie do odpowiednich pojemników.

Poradziliśmy sobie ze wszystkim doskonale, w nagrodę każdy przedszkolak dostał śliczny, zielony znaczek odblaskowy do wakacyjnego plecaka. Do wakacji mamy jeszcze trochę czasu, próbowaliśmy więc innych możliwości wykorzystania tych znaczków, mogą być np. kolczykami, też  świecąwink 

...cdn...


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Problem z dodawaniem nowych notek i zdjęć - 2016-05-10 18:59

Od dłuższego czasu na stronie smyków pojawił się problem z logowaniem i zamieszczaniem nowych wpisów i zdjęć. Na stronie głównej umieszczane są reklamy, których nie da się zamknąć. Zasłaniają skutecznie okienka do logowania, bez czego dodanie wpisów jest niemozliwe.  Nie wiem co jest powodem zamieszczania na stronie smyków  takich właśnie reklam, które nie dadzą  się zamknąć, ale to przez nie właśnie informacje z przedszkola pojawiają się niesystematycznie. Przykro nam z tego powodu, ale nic nie możemy na to poradzić.

 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 3 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2016 Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2015 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2014 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń