NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 581857 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

Niech żyje bal - 2015-01-21 19:51

Bal karnawałowy to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w życiu przedszkola. Wszystkie przedszkolaki od dłuższego czasu planowały ten dzień. Powstawały projekty wspaniałych kostiumów, plany zabaw i tańców. Chyba jednak żadne plany nie są w stanie przewidzieć tego jak pięknie wyglądają balujące przedszkolaki.

Kolorowe, bajkowe grupy wchodziły kolejno do sali balowej. Przy dźwiękach  muzyki każdy dumnie prezentował swój strój i kryjącą się pod nim bajkową postać.

Kiedy już wszyscy dokładnie obejrzeli stroje koleżanek i kolegów rozpoczęliśmy szaloną zabawę, to dopiero były tańce, aż włosy fruwały, a sukienki wirowały dookoła. 

Aż w głowach kręciło się od radosnego balowania, a baloniki pod sufitem tańczyły razem z nami. 

Zabawy pod chustą wywoływały salwy śmiechu dzieci i dorosłych.  

Aż szkoda, że czas tak szybko minął i bal nieuchronnie dobiegał końca. Niektórzy wprawdzie czuli się już zmęczeni i nogi trochę bolały, ale żal było że to już koniec... 

W takim balowym nastroju świętował swoje urodziny Piotruś, który własnie tego dnia skończył 5 lat: 

Było super!

Ps. Więcej zdjęć z balu można zobaczyć   TUTAJ


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Jaka powinna być zima? - 2015-01-21 19:10

Takie pytanie wydaje się zupełnie bez sensu, w zimie oczywiście powinien być śnieg i mróz. Wystarczy jednak wyjść na dwór, a nawet tylko wyjrzeć przez okno, żeby się przekonać, że wcale tak nie jest. Jest styczeń, niby pełnia zimy, a śniegu ani śladu, mrozu jeszcze mniej, można by pomyśleć, że to wiosna, a nie środek zimy. Przedszkolaki "obgadały" wszystko co związane z zimą i postanowiły trochę poczarować, może uda się sprowadzić prawdziwą zimę? Wystarczyły kartony, farby i pędzle. No proszę jaki piękny bałwanek i drzewa całe obsypane śniegiem, wielkie płatki lecą z chmurki i pokrywają dachy domów...

Właśnie taka powinna być zima, nie tylko ta na obrazku. Może nasze czary pomogą i spadnie wyczekiwany przez dzieci śnieg? Takiej zimy na nadchodzące ferie życzymy wszystkim dzieciom, a zwłaszcza naszym Jubilatkom i Jubilatom:

Julii z okazji 6 urodzin

Igorowi, który ma już 4 lata,

Martynce z okazji 4 urodzin

i Mikołajowi z okazji 5 urodzin. 

100 lat!!!! 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Urodzinowo - 2015-01-13 19:59

Nowy Rok przyniósł ze sobą, oprócz noworocznych życzeń i postanowień, także kolejne urodziny naszych przedszkolaków.

Artur  z II grupy urodzinowe życzenia przyjmował tuż przed świętami, było na słodko, bo piekliśmy akurat pierniczki:) 

Po świątecznej przerwie  koleżeńskie uściski z okazji 5 urodzin przyjmował Tomek:

W trzeciej grupie też urodziny, razem świętują dwie koleżanki.  

5-letnia Lena:

6 letnia Oliwia: 

Liwia z grupy V też ma już 6 lat, z wdziękiem przyjmowała uściski i najlepsze życzenia od koleżanek i kolegów:

Dzisiaj życzenia przyjmowała też Kacper z grupy II, uśmiech nie schodził z Jego twarzy nawet podczas sesji zdjęciowej jak przystało na pięciolatka na piątkę:)

Już wkrótce dobiegnie końca czas śpiewania kolęd i pastorałek, ale jeszcze przez kilka dni można cieszyć się ich brzmieniem. Przedstawiciele naszego przedszkola z grup I i III wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Ola, Martynka i Mateusz zaśpiewali o Aniołku maleńkim jak wróbelek i zaprosili widzów do Betlejem w którym tym razem przedszkolaki z lubelskich przedszkoli śpiewały kolędy podobnie jak przed wiekami pastuszkowie. 

Uczestnikom Przeglądu gratulujemy pięknego występu,  naszym kochanym Jubilatom i Jubilatkom życzymy zawsze uśmiechu na buziach, wszystkim życzymy... wspaniałej zabawy na poniedziałkowym balusmiley 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU - 2014-12-19 20:20

-Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

- Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

- Dlaczego śpiewamy kolędy?

- Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

- Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

-Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

-Dlatego, żeby sobie przebaczać...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, czas radości, zadumy, rodzinnych spotkań. Nasza przedszkolna rodzina, jak każdego roku, spotkała się by razem poczuć tę szczególną atmosferę. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Teresa Kachniarz, która powitała Rodziców i wszystkie zgromadzone w sali dzieci.

Historię z Betlejem słowem i kolędą przedstawiły starszaki z grupy V. Święta Rodzina, Trzej Królowie, pasterze i oczywiście gromadka aniołków, wszyscy wprowadzili nas w nastrój nadchodzących świąt. "Pamiętaj, będą ludzie smutni, niepotrzebni nikomu i nikt z nimi słowa nie zamieni, nie zaprosi do swego stołu. Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nie miał go z kim dzielić i życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą."

"Podzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy? To życzyć innym dobrze i wszystko im przebaczyć. Przy wigilijnym stole niech każdy gość zasiądzie, przy choince, opłatku, gwiazdce i kolędzie" 

"To właśnie tego wieczoru, gdy mróz jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może".

Na nadchodzące Święta życzymy wszystkim dużo ciepła rodzinnego, miłości chroniącej od grudniowego zimna, świątecznej radości kruszącej ludzką złość i zazdrość. Niech wszystkie marzenia nabierają kształtów, a gwiazda betlejemska niech tyczy bezpieczne szlaki pełne dobrych przyjaciół i wspaniałych zdarzeń. WESOŁYCH ŚWIĄT!


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Coraz bliżej Święta.... - 2014-12-17 22:12

Do Świąt już tylko tydzień, wszędzie widać związaną z tym krzątaninę, wszyscy robią porządki, dekorują mieszkania... Przedszkolaki też szykują się do Świąt, już od kilku dni słychać w salach kolędy, których wszyscy się uczymy. Wczoraj w salach stanęły choinki... 

...wprawdzie są sztuczne i nie pachną, ale nastrój nadchodzących Świąt wprowadzają do naszego przedszkolnego życia prawie jak żywe.  

Na każdej gałązce kolorowe bombki, migocące światełka, długie łańcuszki, własnoręcznie wycięte ozdoby...

Gdy w pokoju wyrośnie choinka, łańcuszkami, bombkami zaświeci, to znaczy, że już święta...Na ten moment czekały też dzieci z grupy II, z którymi radość ubierania choinki dzielili rodzice. Przygotowaliśmy dla nich Jasełka, by przypomnieć o narodzinach Jezusa.

Potem nad naszą choinką unosiły się aniołki wspierane silnymi dłońmi rodziców, krzątali się pastuszkowie i królowie. Wszystkim udzielił się radosny nastrój. Jeszcze tylko opleść naszą choinkę srebrzystym łańcuchem i w ciemności zabłysły światełka, a w sali rozległo się ciche "Och!"

Dzisiaj jeszcze jeden świąteczny akcent, to koncert, z którym przyjechali do nas jak co miesiąc  lubelscy muzycy. Tym razem słuchaliśmy kolęd w wykonaniu Trzech Króli. 

Niektórych kolęd nie znaliśmy wcześniej, ale te które znamy śpiewaliśmy głośno razem z artystami. Całkiem dobrze nam to wychodzismiley 

Na zakończenie zabawiliśmy się w kolędników wędrujących z życzeniami świątecznymi.  Teraz w naszym przedszkolu już rozpoczęły się Święta...

Dzisiaj życzenia urodzinowe przyjmował Karol, który pięć lat temu stał się najwspanialszym prezentem świątecznym dla swoich bliskich:  

Karlowi życzymy spełnienia wszystkich marzeń, nie tylko tych świątecznych,a pod choinką wielu pięknych prezentów. Jutro zapraszamy wszystkich na spotkanie świąteczne, przy choince zaśpiewamy razem świąteczne kolędy. 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2015 Styczeń
2014 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń