NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 748357 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

Bezpieczna droga do przedszkola - 2016-10-24 22:43

Nadeszła jesień, dni coraz krótsze, szaro i ciemno, pieszy na drodze coraz słabiej widoczny, co zrobić żeby droga była bezpieczna? Przede wszystkim trzeba znać i przestrzegać przepisy drogowe, utrwalać ważne dla bezpieczeństwa nawyki, być widocznym na drodze. O tych wszystkich ważnych sprawach opowiadały prace plastyczne, które na nasz konkurs przygotowały dzieci z rodzicami, babciami i dziadkami. Prace zdobiły naszą szatnię, wszyscy mogli je podziwiać, a członkowie komisji musieli podjąć decyzję, kto jest zwycięzcą. No i to drodzy Państwo było baaardzo trudne, jak wybrać spośród tylu pięknych prac te najpiękniejsze?   

Nie było łatwo, ale trzeba było jednak podjąć decyzję. Pierwsze miejsca przyznano Marysi Łukaszewicz z Rodzicami Barbarą i Jerzym oraz Berenika Gałat z Tatą Jackiem; Drugie miejsca przyznano Robertowi Kuć z Mamą Karoliną i Tatą Przemysławem oraz Bartoszowi Jusiak z Mamą Barbarą; trzecie misce zajęła Ola Bochniak z Mamą Bożeną...

równorzędną trzecią nagrodę otrzymała Ala Piwowarska i Jej Mama Małgorzata i Babcia Helena. Wyróżnienie przyznane zostały pracom, które wykonały dzieci: Bartosz Pudło i jego mama Edyta; Kaja i Jakub Smolińscy i ich mama Małgorzata oraz starsza siostra Kinga; Edytka Kalinowska i jej Mama Renata;

Olek Korol wykonała swoją pracę razem z Mamą Mają i Tatą Tomaszem, Maja Panasiuk i jej Mama Magdalena ( nagrodę w zastępstwie odbierał tata); Amelka Majewska, Mama Monika i Tata Grzegorz.    

Aleksandra Sendecka i Mama Katarzyna; Patrycja Sadowska i Mama Magdalena; Adam Jaszczuk i Mama Joanna; Agnieszka Łyp i Mama Dorota; Dawid Butrymowicz i Mama Justyna; Kacper Suski, jego Siostra Emilia i Mama Anna.  Wszyscy uczestnicy konkursu, w towarzystwie Dyrekcji przedszkola, Pań Joanny i Edyty, prowadzących imprezę, przedstawiciela Policji- Taty Bereniki i uświetniających uroczystość występem przedstawicieli grupy IV, wszyscy uczestnicy stanęli do pamiątkowej fotografii.

Te prace przypomniały wszystkim  o zasadach bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a dodatkowo pozwoliły dzieciom i rodzicom spędzić razem czas przy tworzeniu wspólnej pracy.

Bezpiecznego podróżowania i dużo radości życzymy Mateuszkowi z grupy I, który skończył 3 lata: 

 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Bezpieczeństwo według Beniamina - 2016-10-20 22:57

Dużo śmiechu było w naszym przedszkolu w związku z przygodami tygryska Beniamina, który swoją "znajomością" zasad bezpieczeństwa bardzo rozśmieszył przedszkolaków. Ten głuptas opowiadał obcym o tym gdzie mieszka, co cennego ma w domu i że jest własnie sam. Pomimo protestów i krzyków ostrzegawczych przedszkolaków, wpuścił obcych do domu, wsiadł do samochodu z nieznajomą panią...

Na szczęście przy pomocy różnych duszków, czarodzieja i oczywiście naszych przedszkolaków, Beniamin nauczył się zasad bezpiecznego zachowania, teraz już wie, że nie nie może grać w piłkę obok ulicy, przechodzić na drugą stronę przy czerwonym świetle, rozmawiać z obcymi... Na zakończenie przypomnieliśmy sobie wszystkie numery alarmowe i pożegnaliśmy się z mądrzejszym już tygryskiem Beniaminem, obiecał stosować się do naszych rad, a i my obiecaliśmy to samo jemu.  

Przedstawienie było ciekawe i bardzo dla nas pożyteczne, przypominania o zasadach bezpieczeństwa nigdy nie jest zbyt dużo, bo pamięć przecież czasem jest ulotna :)

Życzenia urodzinowe przyjmowała Julcia z grupy V: 

Urodziny miał także Ksawery z grupy IV: 

 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 1 (Komentarze)

  

  

 

Miłe spotkanie - 2016-10-13 22:40

Pogoda trochę się zepsuła i zrobiło się mokro. Trochę mniej czasu spędzamy na dworze, ale czas spędzamy bardzo aktywnie. Na jesienne zabawy zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z sąsiedniego przedszkola. W grupie V razem bawiły się nasze starszaki i goście z Przedszkola nr 54. Razem śpiewaliśmy, tańczyliśmy, bawiliśmy się w opowieści ruchowe, spotkaliśmy też krasnoludka, który zaprosił nas do zabawy. Po prostu świetnie się bawiliśmy, czas przeleciał nie wiadomo kiedy i okazało się, że trzeba się już pożegnać. 

Obiecaliśmy sobie, że spotkamy się znowu niebawem i powtórzymy wesoła zabawę.

Mieli swoje święto jesienni Jubilaci, przyjmował życzenia Kacperek z okazji 4 urodzin: 

4 lata skończyła także Nela: 

Oliwier ma już 5 lat, z tej okazji przyjmował życzenia od koleżanek i kolegów: 

4 lata ma także Nikola, ściskamy: 

Cóż można życzyć takim fajnym Jubilatom? Wszystkiego co najpiekniejsze i tradycyjnie "dużo zdrowia"


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

W jesiennym lesie - 2016-10-13 21:58

Kolorowa jesień to najlepszy czas na wycieczkę do lasu, chyba nigdy nie jest tam aż tak pięknie jak teraz. Starszaki udały się więc na wycieczkę do Świdnickiego Lasu na zajęcia przyrodnicze. Wędrowaliśmy ścieżką edukacyjną w poszukiwaniu szyszek, żołędzi, grzybów, kolorowych liści pod drzewami. 

Pięknie tam, a jak pachnie mchem, grzybami i sosnowymi igłami smiley Wędrując tak po szeleszczących liściach dowiedzieliśmy się jak zachowywać się w lesie, jak dbać o to, by  trwał jak najdłużej, aby zwierzęta w nim żyjące czuły się bezpiecznie. Wiemy już, że nie wolno hałasować, straszyć zwierząt, ani podchodzić do tych, które nie uciekają na nasz widok, bo mogą być chore na wściekliznę. 

Dowiedzieliśmy się o zwyczajach niektórych zwierząt leśnych, poznaliśmy rośliny jakie można zobaczyć w lesie nie tylko jesienią. Dużą atrakcją było pieczenie kiełbasek w ognisku na leśnej polanie. Pyszne były, mniam, mniam laugh

Na zakończenie zwiedziliśmy salę ekspozycyjną prezentującą charakterystyczną dla polskich lasów faunę i florę. Wracaliśmy do przedszkola pełni wrażeń i wspaniałych wspomnień. Dziękujemy Mamie Gabrysia, Tacie Roberta i Rodzicom Bartka za organizację i pomoc w opiece nad nami.    


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Twórcze przedszkolaki - 2016-10-12 21:34

To było fantastyczne przedpołudnie, a wszystko za sprawą muzyki. To ona była głównym tematem naszej wyprawy do Centrum Kultury w Lublinie. Pod okiem instruktora sami ją tworzyliśmy, ale wcześniej rozpoznawaliśmy instrumenty muzyczne dotykając ich, wysłuchiwaliśmy dwa jednakowe dźwięki, rozwiązywaliśmy zagadki...    

Podobało nam się udawanie dyrygenta, to bardzo miłe uczucie być jakby dowódcą orkiestry :) No ale najfajniejsze było dopiero przed nami. Dowiedzieliśmy się, że muzyka kryje się wszędzie, że instrumenty muzyczne można zrobić dosłownie ze wszystkiego. Puste butelki po napojach, opakowania po jogurtach, skorupki orzechów, kasztany, patyczki..., wszystko to może posłużyć do wykonania własnego, wyjątkowego narzędzia do muzykowania.  

To był naprawdę wyjątkowo ciekawy dzień. Dziękujemy Mamie Amelki i Mamie Maksa za zorganizowanie wycieczki i pomoc w opiece nad przedszkolakami.   


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2016 Październik Wrzesień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2015 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2014 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń