NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 546927 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

MARSZ ZEBRY 2014 - 2014-07-03 23:56

Każdego roku na drogach Europy ginie kilka tysięcy ludzi, 40% ofiar to Polacy. Większość tych zdarzeń dzieje się z powodu brawury i bezmyślności kierowców i pieszych. Dlatego właśnie trzeba robić wszystko, żeby świadomość w zakresie bezpieczeństwa  była jak największa.  Kolejny raz pod Ratuszem w Lublinie spotkały się lubelskie przedszkolaki i ich rodzice, żeby w kolorowym korowodzie wołać do kierowców o bezpieczny powrót z wakacji. III Lubelski Marsz Zebry zorganizowało Przedszkole 50 w Lublinie i Samorząd Studentów WSPA w Lublinie. Przyłączyło się do nas wielu mieszkańców miasta.

Szliśmy deptakiem ze śpiewem na ustach i plakatami nawołującymi do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w rekach. Prowadziła nas Zebra Zosia i Miś Poli- symbole bezpiecznej drogi. 

Na trasie przyłączało się do nas coraz więcej ludzi, cały deptak wypełnił się małymi i dużymi zebrami, bo paski to nasz znak rozpoznawczy:) 

Z piosenką "Kolorowe światła" na ustach weszliśmy na Plac Litewski, pod sceną zgromadziło się kilkaset osób, a wszystkich przywitali przedstawiciele organizatorów i partnerów Marszu Zebry.  

Imprezę objął swoim patronatem Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, a swoje uznanie dla akcji przesłał Marszałek Województwa Sławomir Sosnowski.  

Do zebranych na Placu Litewskim dzieci skierowanych zostało wiele różnorodnych konkursów dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Poziom wiedzy uczestników napełniał wiarą, że w przyszłości nasze drogi będą bezpieczniejsze. Rozstrzygnięto także konkurs na plakat, wygrali wszyscy uczestnicy, każda praca zasługiwała na takie samo wyróżnienie i nagrodę:)

Przez cały czas trwania imprezy na  scenie zmieniały się zespoły z lubelskich przedszkoli i umilały wszystkim zebranym czas swoimi wspaniałymi występami. 

Dla dzieci dodatkową atrakcją był punkt pod "baobabem", gdzie można było ozdobić sobie twarz wybranym obrazkiem... 

Najważniejsze jednak tego dnia są punkty edukacyjne, wszystkie związane z bezpieczeństwem. Pojazdy ratunkowe Pogotowia Ratunkowego, Policji, Straży Miejskiej, Żandarmerii Wojskowej dostępne były do zwiedzania dla wszystkich, można było wszystko obejrzeć, sprawdzić jak działa, zapytać...włączyć syrenę;) Ratownicy WOPR udzielili instruktażu niesienia pierwszej pomocy, każdy z uczestników Marszu Zebry miał możliwość sprawdzenia się w robieniu masażu serca i sztucznego oddychania...

W punkcie Żandarmerii Wojskowej ciekawość wzbudzały alkogogle imitujące sposób widzenia osoby pod wpływem alkoholu, próbowali nie tylko dorośli...Oj, nie jest łatwo pokonać slalom z pachołków, a co dopiero prowadzić samochód...

Pracownicy WORD przeprowadzili mały egzamin na prawo jazdy, a za udział w konkursach i rozwiązywanie zagadek można było dostać specjalny dyplom.

W punkcie NZOZ Opiekun można było sprawdzić poziom cukru i zmierzyć ciśnienie krwi, czasem te wyniki mają  wpływ na kierowcę i jego koncentrację uwagi.

Pierwszy raz było w tym roku z nami Centrum Pomocy Kryzysowej RAZEM przeZ NIEmoc, mamy nadzieję, że nie ostatni:)

W tym roku na Lubelski Marsz Zebry zajechał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Bardzo szybko pod wejściem ustawiła się kolejka wspaniałych ludzi chętnych do oddania krwi dla ofiar wakacyjnych wypadków (niestety, mimo wszystko, nie uda się ich uniknąć). Po wstępnych badaniach i wywiadach fotele zajmowali kolejni śmiałkowie i chociaż niektórzy dostawali zawrotu głowy na samą myśl o spotkaniu z igłą, to udało nam się w krótkim czasie zebrać kilkanaście jednostek krwi, to podobno bardzo dobry wynik. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy, także tym, którzy z jakiegoś powodu nie zostali zakwalifikowani, ale chcieli spełnić ten uczynek i oddać KREW- bezcenny, niedający się niczym zastąpić lek ratujący życie.

Dla ochłody od upału ( pogoda kolejny raz nam sprzyjała, w sobotę, po kilku dniach zimnych i deszczowych, zaświeciło słońce, a temperatura przekroczyła 27 stopni ) i wrażeniach związanych z wszystkimi emocjami, można było skorzystać z kurtyny wodnej, którą kolejny raz ustawił dla nas MPWiK. Bardzo dziękujemy, to naprawdę wielka atrakcja nie tylko dla dzieci, podobnie jak wszechobecne pomarańczowe baloniki, które non-stop pompowali i rozdawali studenci WSPA.

Wszystko co się zaczyna, musi się skończyć i nasz kolejny Marsz Zebry dobiegł końca. Na scenę weszli prawie wszyscy, którzy przyczynili się do jego zorganizowania...

Ostatnim punktem programu była niespodzianka dla dawców krwi. Wśród naszych sobotnich bohaterów wylosowano nagrodę-niespodziankę ufundowaną prze Krajową Radę Bezpieczeństwa i Fundację Marsz Zebry, był to piękny, nowiutki rower, a otrzymał go Pan Marek Ś., który, jak powiedział, "po prostu chciał oddać krew", GRATULUJEMY:) 

To już koniec spotkania, wspólnej zabawy i nauki, ze sceny pofrunęły bańki mydlane- nasz symbol ulotności i piękna ludzkiego życia... Zebra Zosia, przy dźwiękach wakacyjnej piosenki płynącej z głośników, poprowadziła korowód dookoła Placu Litewskiego, przejechaliśmy pomiędzy wszystkimi punktami edukacyjnymi, nie ominęliśmy też "krwiobusu" i  kurtyny wodnej...

...nad głowami unosiły się tysiące baniek mydlanych przypominających o celu naszego spotkania, wołaniu o bezpieczny powrót z wakacji, o rozsądek na drogach, o chronienie życia, bezcennego daru, pięknego, kolorowego, delikatnego, jak bańka mydlana...

Dziękujemy wszystkim za udział w III Lubelskim Marszu Zebry, za pomoc w jego zorganizowaniu, za wspaniałą atmosferą i do zobaczenia za rok, bo chyba ta impreza wpisze się w kalendarz naszego przedszkola na dłużej...

Ps. O naszej imprezie napisano na stronie FB Fundacji Marszu Zebry, można tam zajrzeć... i polubić;)

https://www.facebook.com/organizacja.zebra?fref=ts

 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 1 (Komentarze)

  

  

 

LUBELSKI OGRÓD SASKI - 2014-07-03 19:18

Czy pamiętacie o ogrodach, parkach i cichych skwerach w Waszych miastach?
Zajrzyjcie tam podczas letnich spacerów. Grupa V wybrała się na  wycieczkę do Ogrodu Saskiego, który jest wreszcie otwarty po długim remoncie... Byliśmy ciekawi zmian. Powitała nas ...zieleń...cisza... z przytłumionym szumem miasta, zapach zieleni, róż i ziemi. Oczy i uszy nastawiliśmy na patrzenie i słuchanie,   ruszyliśmy krętymi alejkami na poszukiwanie przygody i odkrywanie przyrody.
Posłuchaliśmy plusku fontanny, posiedzieliśmy przed amfiteatrem i wreszcie ta oczekiwana chwila-plac zabaw!


Tam mogliśmy sprawdzić naszą zwinność, szybkość, siłę mięśni i odwagę.
Wspinaliśmy sie na skały, liny i drabinki,biegalismy po torze na czas i huśtaliśmy się z zapałem.
Nad naszym bezpieczeństwem jak zwykle czuwały Pani Edyta, Teresa i Ania oraz mama Oli.


To była wspaniała wyprawa! Niektórzy z nas zaproszą tam  rodziców-niech też się pobawią.


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

TRZECI LUBELSKI MARSZ ZEBRY - 2014-06-25 23:08

Mamy przyjemność ponownie zaprosić wszystkich na Lubelski Marsz Zebry. 28 czerwca, w sobotę o godzinie 10.30, już trzeci raz spotkamy się pod lubelskim Ratuszem, aby idąc razem w stronę Placu Litewskiego wołać do wszystkich kierowców o bezpieczny powrót z wakacji. Każdego roku na polskich drogach ginie niepotrzebnie wiele ludzi, nie zgadzamy się na to. Chcemy uczyć młodych Lublinian i przypominać starszym, że bezpieczne podróżowanie zależy od nas. 

Na wszystkich biorących udział w naszym marszu czeka wiele atrakcji, dla biorących udział w konkursach przygotowaliśmy nagrody. Będziemy poznawać i utrwalać przepisy drogowe, nauczymy się jak udzielać pierwszej pomocy, a nawet jak przeprowadzić reanimację rannego.

W tym roku chcielibyśmy też zebrać krew dla ofiar wakacyjnych wypadków, (których niestety pewnie nie da się uniknąć), na Placu Litewskim w sobotę stanie ambulans Stacji Krwiodawstwa, do którego gorąco zapraszamy wszystkich, którzy zechcą dołączyć do honorowych krwiodawców. Wśród odważnych wylosujemy przygotowaną niespodziankę.

Wszystkich mieszkańców Lublina (i nie tylko) serdecznie zapraszamy do wspólnego marszu, nauki i zabawy. Jak w poprzednich latach prosimy założyć bluzki w paski i zabrać ze sobą urządzenia do puszczania baniek mydlanych... W tamtym roku było tak:

http://smyki.mjakmama24.pl/domeny/smyki.pl/przedszkole50wlublinie/komentarze/381418/

 

chcielibyśmy, żeby w tym roku było jeszcze ciekawiej... 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 2 (Komentarze)

  

  

 

CUDZE CHWALICIE... - 2014-06-23 00:00

Pod koniec czerwca starszaki z grupy V /Ola, Zuzanna,Martyna,Nina oraz Kuba i Mateusz/ wzięli udział w Przeglądzie Tańców Regionalnych  pod hasłem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie", zorganizowanym przez Przedszkole nr 37 w Lublinie. Do występu przygotowała ich Pani Teresa Rycerz- Rękas.
Nasi tancerze zaprezentowali się w dostojnym Trojaku. Obejrzeli przepiękne prezentacje innych tańców  regionalnych w wykonaniu tancerzy z lubelskich przedszkoli.
Nagrodę za pracę plastyczną otrzymała Amelia z grupy IV, którą wspierała Pani Renata Skrzypek.


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

DZIEŃ DZIECKA cz I - 2014-06-20 00:00

Czerwiec obfitował w niespodzianki i ważne wydarzenia.
Jedną z takich niespodzianek był Bal w ogrodzie z okazji Dnia Dziecka.


Wszystkie przedszkolaki bawiły się wspaniale pod kierunkiem prowadzących zabawę pań.
Na całym osiedlu rozbrzmiewała wesoła muzyka i nasz śmiech. Wytrawni tancerze nie oszczędzali się i z zapałem wykonywali skomplikowane układy taneczne do ulubionych przebojów.


W międzyczasie można było zabawić się w dżdżownice pokonujące tęczowy tunel, sprawdzić siłę mięśni podczas przeciągania liny, pojechać pospiesznym pociągiem do krainy fantazji, poddać się relaksującym masażykom lub odpocząć chwilę na wygodnym kocyku...lub ławeczce.To był bal w rewelacyjnym stylu!


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2014 Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń