NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 639276 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

LUBELSKI MARSZ ZEBRY 2015 - 2015-06-25 00:24

Komisja Europejska podała do informacji publicznej raport w sprawie wypadków drogowych w Unii. Niestety tym pierwszym miejscem nie możemy i nie chcemy się cieszyć. Przykro, że to na polskich drogach ginie najwięcej osób, niestety liczba ofiar wypadków rośnie. Nie zgadzamy się z tym, dlatego po raz czwarty spotkaliśmy się pod lubelskim Ratuszem, żeby wyruszyć w Marszu Zebry nawołującym do zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wakacje już za kilka dni, chcemy pojechać i wrócić z nich bezpiecznie. Nie chcemy bać się szalejących na drogach kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów. Na placu Łokietka zebrały się zaproszone przez nas przedszkolaki z lubelskich przedszkoli, uczniowie ze szkół i studenci. 

Kiedy plac przed Ratuszem wypełnił się małymi i dużymi  zeberkami, "Czwarty Lubelski Marsz Zebry" został otwarty.

Na czele szła oczywiście Zebra Zosia, która razem z Misiem Poli prowadziła barwny korowód śpiewających przedszkolaków i towarzyszących nam mieszkańców Lublina. 

Było nas naprawdę dużo, wypełniliśmy cały deptak i przechodząc oczywiście przepisowo po pasach dotarliśmy do Placu Litewskiego.

Miło nam było, że razem z nami w marszu po bezpieczeństwo na drogach, wzięła udział Barbara Czołowska- zastępca Dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. 

 

Pan Prezydent Krzysztof Żuk, który objął naszą akcję swoim patronatem, nie mógł niestety przybyć, ale w Jego imieniu przywitał wszystkich Zbigniew Targoński - Doradca Prezydenta Miasta Lublin. Teraz impreza rozpoczęła się na dobre. Na scenie stanęły najpierw dzieci z naszego Przedszkola nr 50, dookoła sceny uczestnicy Marszu, a wśród nich bawiąca dzieci Zebra Zosia i Miś Poli.

Kolejno śpiewały i tańczyły dzieci z przedszkoli 50, 2, 43, 52, 54, 57, 69, 75, 76, dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 48, dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej. 

To naprawdę wspaniali artyści, ich występy zachwycały wszystkich zebranych pod sceną widzów. W przerwach chętni uczestnicy Marszu Zebry brali udział w licznych konkursach nagradzanych odblaskowymi kamizelkami, opaskami, wisiorkami... 

W tym samym czasie w licznych punktach edukacyjnych można było nauczyć się, utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą  zasad bezpieczeństwa na drodze oraz  umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Było wielu chętnych do zwiedzania pojazdów ratunkowych, to duża atrakcja włączyć syrenę w radiowozie policyjnym:) 

Niespodzianki i konkursy z nagrodami przygotował także lubelski WORD, a przywieziony przez Żandarmerię Woskową symulator jazdy cieszył zarówno dzieci jak i dorosłych. Na szczęście złamanie przepisów podczas takiej jazdy na niby nie kończy się tak jak podczas jazdy prawdziwym samochodem.

Jednym z punktów programu był "Odblaskowy pokaz mody", stroje oceniała Pani Aneta Czapska z Fundacji Marsz Zebry, która przyjechała na Lubelski Marsz specjalnie z Warszawy. 

Trzeba przyznać, że wszystkie modelki i modele wyglądali w swoich odblaskach przepięknie, a o zmroku w takich strojach można  być pewnym, że każdy kierowca nas zauważy.

Jedną z atrakcji, ulubioną przez dzieci, było malowanie twarzy. Panie nauczycielki z naszego przedszkola spełniały najskrytsze marzenia ustawiających się w długiej kolejce maluchów. Hitem były oczywiście zeberki. 

Studenci z WSPA nie ustawali w rozdawaniu pomarańczowych "zebrowych" baloników, każdy uczestnik Marszu miał przynajmniej jeden taki symbol. Dużą niespodziankę sprawili nam członkowie Automobilklubu Lubelskiego, którzy przyjechali zabytkowymi pojazdami. Wzbudziły one duże zainteresowanie i stanowiły prawdziwą ozdobę Placu Litewskiego.

Podobnie jak w ubiegłym roku zaprosiliśmy do współpracy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wiadomo, że krew jest lekiem bezcennym, zwłaszcza w okresie wakacji często jej brakuje. Niestety ofiarom wypadków drogowych potrzebna jest bardzo często. Przy okazji Marszu Zebry możemy pomóc w zgromadzeniu tego bezcennego leku. Przed zaparkowanym na placu ambulansem ustawiła się całkiem spora kolejka. Zarejestrowało się 17 osób, krew oddało 12, a możliwe, że do siedziby przy ! Armii Wojska Polskiego zgłoszą się jeszcze następni uczestnicy naszego Marszu. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która także objęła naszą akcję Honorowym Patronatem, ufundowała rower, który przeznaczyliśmy dla jednego z krwiodawców.  Szczęśliwy los przypadł Panu Zbigniewowi Romanowskiemu, w jego imieniu rower odebrała córka Ania z mamą. Ania chyba jest zadowolona, bo pewnie to Ona będzie korzystać z tej nagrody.

No i to już koniec naszego kolejnego Lubelskiego Marszu Zebry, na pożegnanie wypuściliśmy tysiące baniek mydlanych.

Utworzyliśmy taneczne korowody przedszkolaków, studentów rodziców i pracowników przedszkola. Tańczyliśmy wśród unoszących się dookoła banieczek, pięknych i kruchych jak ludzkie życie, życie, które chcemy chronić przed bezmyślnością i brawurą na wakacyjnych drogach.  

Do zobaczenia za rok, na piątym już Marszu Zebry w Lublinie. CHCEMY WSZYSCY BEZPIECZNIE WRÓCIĆ Z WAKACJI!!!!!


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Sportowcy w akcji - 2015-06-22 23:05

W piątek, 19 czerwca, dzieci z grupy III wzięły udział w Igrzyskach Kalinowszczyzny, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 23.

Walczyliśmy dzielnie, jak wytrawni sportowcy, pokonywaliśmy kolejne konkurencje z radosnym poczuciem świetnej zabawy. 

Odnieśliśmy kolejny sukces, zajęliśmy II miejsce, puchar, medale i dyplomy to nasze trofea, a radość z dobrej zabawy jest najważniejsza. Nie zabrakło też uroczystych życzeń dla Jubilatów. Tym razem 100 lat śpiewaliśmy Szymonowi, który skończył 6 lat:

Życzenia przyjmowała Julia, też sześciolatka: 

Natalka przyjmowała życzenia z okazji 7 urodzin: 

Wszystkiego co najpiękniejsze na każdy dzień  Waszego życia, niech radość towarzyszy Wam nieustannie.


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Dzień Dziecka - 2015-06-22 22:01

Dzień Dziecka, to święto, na które czekają nie tylko dzieci. Tego wyjątkowego dnia, wszyscy, także dorośli odkrywają w sobie dziecko. Wszyscy bawią się wesoło,przyjmują życzenia i świętują, świętują, świętują... Dzień dziecka obchodziliśmy  przez kilka dni, a właściwie cały czas świętujemy:) Zaczęliśmy w wąwozie na Kalinie, gdzie wzięliśmy udział w festynie sportowym. Zdrowa rywalizacja w sportowym duchu, to jest to. Zabawa była doskonała, a każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal.  

1 czerwca przyjęliśmy zaproszenie Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, który  pod Zamkiem Lubelskim spotkał się z dziećmi. Siedząc na schodach zamkowych wysłuchaliśmy kilku słów skierowanych specjalnie do nas. 

Przygotowano dla nas pokazy służb specjalnych policji i straży pożarnej. Nasze  starszaki zostały też gwiazdami mediów;) Grupa IV wystąpiła przed kamerami, a grupa V udzieliła wywiadu dla Radia Lublin. 

Po obejrzeniu sytuacji ratunkowej strażaków, przybiciu "piątki" z misiami Poli, które pochwaliły nasze odblaskowe elementy, poszliśmy na błonia pod Zamkiem, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Każde dziecko dostało owoce, skoki, drożdżówki, kolorowanki, no i możliwość zabawy na licznych sprzętach. Tutaj niestety trzeba było poczekać trochę w kolejce. 

Za to później można było nieźle poszaleć:) 

Już następnego dnia kolejna zabawa, tym razem z naszym przedszkolnym ogrodzie. Udekorowany balonikami i parasolami plac zabaw wypełnił się dziećmi. Kolorowe korowody ruszyły dookoła drzewek, huśtawek i drabinek. Przy muzyce uczyliśmy się dyskotekowych tańców.

Były też wygłupy i przeciąganie liny, tym razem zwyciężyła grupa V, brawo my:)

W przerwach nie zabrakło wody dla orzeźwienia, na kocykach zmęczeni korzystali z odpoczynku.

Fajnie było, wesoło, radośnie i odświętnie...


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Zapraszamy na Lubelski Marsz Zebry 2015 - 2015-06-15 21:15

W sobotę, 20 czerwca zapraszamy na IV już Lubelski Marsz Zebry. Zbliżają się wakacje, to najlepszy czas, żeby przypomnieć o wszystkich zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci z naszego Przedszkola nr 50, razem ze studentami WSPA, zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy, poznawania i utrwalania wszystkich związanych z bezpieczeństwem tematów. Przy współpracy z wieloma wspomagającymi nas instytucjami (wymienionymi na poniższym plakacie) chcemy wszystkim mieszkańcom  Lublina pokazać, że może być bezpiecznie i z wakacji mogą wszyscy wrócić szczęśliwie, trzeba tylko chcieć przestrzegać przepisy.

O godzinie 10.30 wyruszamy z Placu Łokietka pod Ratuszem, idziemy deptakiem na Plac Litewski gdzie podczas festynu będziemy się świetnie bawić i uczyć jednocześnie. Będzie dużo konkursów, niespodzianek i nagród. Tych, którzy mogą zachęcamy do oddania krwi w stojącym na Placu Litewskim ambulansie Stacji Krwiodawstwa. Zarejestrować będzie się można już od godz. 10.30. Wśród krwiodawców wylosowana zostanie osoba, którą obdarujemy  rowerem ufundowanym przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu drogowego.

Jak co roku idziemy pod hasłem:

"CHCEMY WRÓCIĆ BEZPIECZNIE Z WAKACJI!!!

Od przedszkolaka do studenta, każdy o bezpieczeństwie pamięta! ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRYM ZALEŻY NA TYM ŻEBY NA DROGACH BYŁO BEZPIECZNIE!!!!

Tutaj można zobaczyć jak było w ubiegłym roku:

http://smyki.mjakmama24.pl/domeny/smyki.pl/przedszkole50wlublinie/archiwum/2014/7/

 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Spartakiada Przedszkolaków - 2015-06-03 06:31

W niedzielę reprezentacja naszego Przedszkola walczyła w zawodach sportowych na VI Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Sportowej. 

Kolejne stacje sportowe pokonywaliśmy pod wodzą Pani Lucynki i Pani Grażynki, przy dopingu zebranych na trybunach rodziców. 

Na parkiecie współzawodniczyli reprezentanci wszystkich lubelskich przedszkoli. 

Wesoło bawili sie i sportowcy i kibice. 

Zdobyliśmy tym razem ósme miejsce, wróciliśmy do domu z medalami, dyplomami i nagrodami, ale przede wszystkim z mnóstwem miłych przeżyć. Drugi dzień świętowania Dnia Dziecka za nami, ale to przecież dopiero począteksmiley


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2015 Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2014 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń