NASZE PRZEDSZKOLE JEST SYGNATARIUSZEM EUROPEJSKIEJ KARTY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO                                      

PRZEDSZKOLE NAJFAJNIEJSZE NA ŚWIECIE!
    
 strona glowna.png Fotki Zdjęcia Obrazki   o nas.png Fotki Zdjęcia Obrazki   nasza galeria.png Fotki Zdjęcia Obrazki
 
 księga gości.png Fotki Zdjęcia Obrazki                   prenumerata.png Fotki Zdjęcia Obrazki

 


MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO 573074 GOŚCIA!

 

 

 

 
WITAMY WSZYSTKICH W PRZEDSZKOLU NR 50 W LUBLINIE .
 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZANIA NASZEGO PRZEDSZKOLA, U NAS JEST ZAWSZE WESOŁO I CODZIENNIE DZIEJE SIĘ COŚ CIEKAWEGO. JEST DUŻO DZIECI, KTÓRE BAWIĄ SIĘ I UCZĄ.

W NASZYM PRZEDSZKOLU MAMY CODZIENNIE ZAJĘCIA Z NASZYMI PANIAMI, UCZYMY SIĘ ŚPIEWAĆ, TAŃCZYĆ, MÓWIĆ POPRAWNIE PO POLSKU A TAKŻE PO ANGIELSKU.

MOŻEMY CHODZIĆ NA ZAJĘCIA:
* KOŁA TEATRALNEGO
* PLASTYCZNE
* TAŃCA TOWARZYSKIEGO.
* KOMPUTEROWE
 
CZĘSTO PRZYJEŻDŻAJĄ DO NAS AKTORZY Z TEATRU I MY JEŹDZIMY DO TEATRÓW. BIERZEMY UDZIAŁ W KONCERTACH MUZYCZNYCH. SŁOWEM ROZWIJAMY SIĘ WSZECHSTRONNIE, BAWIĄC SIĘ PRZY TYM WSPANIALE.

Dzisiejsze nieśmiałe dziecko, to to, z którego wczoraj się śmialiśmy.
Dzisiejsze okrutne dziecko, to to, które wczoraj biliśmy.
Dzisiejsze dziecko, które oszukuje, to to, w które wczoraj nie wierzyliśmy.
Dzisiejsze zbuntowane dziecko, to to, nad którym się wczoraj znęcaliśmy.

Dzisiejsze zakochane dziecko, to to, które wczoraj pieściliśmy.
Dzisiejsze roztropne dziecko, to to, któremu wczoraj dodawaliśmy otuchy.
Dzisiejsze serdeczne dziecko, to to, któremu wczoraj okazywaliśmy miłość.
Dzisiejsze mądre dziecko, to to, które wczoraj wychowaliśmy.
Dzisiejsze wyrozumiałe dziecko, to to, któremu wczoraj przebaczyliśmy.

Dzisiejszy człowiek, który żyje miłością i pięknem, to dziecko, które wczoraj żyło radością.

— Ronald Russell |

 

JEŚLI PODOBA WAM SIĘ NASZ BLOG, ZAGŁOSUJCIE KLIKAJĄC NA OKIENKO PONIŻEJ i WCHODZĄC PRZEZ TOP LISTĘ:

Masz dziecko??Pokaz je swiatu...

 


 

 

 

  

 

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU - 2014-12-19 20:20

-Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?

- Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?

- Dlaczego śpiewamy kolędy?

- Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.

- Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

-Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

-Dlatego, żeby sobie przebaczać...

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, czas radości, zadumy, rodzinnych spotkań. Nasza przedszkolna rodzina, jak każdego roku, spotkała się by razem poczuć tę szczególną atmosferę. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Teresa Kachniarz, która powitała Rodziców i wszystkie zgromadzone w sali dzieci.

Historię z Betlejem słowem i kolędą przedstawiły starszaki z grupy V. Święta Rodzina, Trzej Królowie, pasterze i oczywiście gromadka aniołków, wszyscy wprowadzili nas w nastrój nadchodzących świąt. "Pamiętaj, będą ludzie smutni, niepotrzebni nikomu i nikt z nimi słowa nie zamieni, nie zaprosi do swego stołu. Weź do ręki biały opłatek, choćbyś nie miał go z kim dzielić i życz szczęścia całemu światu, niech się wszystkie serca rozweselą."

"Podzielić się opłatkiem, powiedz mi, co to znaczy? To życzyć innym dobrze i wszystko im przebaczyć. Przy wigilijnym stole niech każdy gość zasiądzie, przy choince, opłatku, gwiazdce i kolędzie" 

"To właśnie tego wieczoru, gdy mróz jak gwiazda na dworze, przy stołach są miejsca dla obcych, bo nikt być samotny nie może".

Na nadchodzące Święta życzymy wszystkim dużo ciepła rodzinnego, miłości chroniącej od grudniowego zimna, świątecznej radości kruszącej ludzką złość i zazdrość. Niech wszystkie marzenia nabierają kształtów, a gwiazda betlejemska niech tyczy bezpieczne szlaki pełne dobrych przyjaciół i wspaniałych zdarzeń. WESOŁYCH ŚWIĄT!


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Coraz bliżej Święta.... - 2014-12-17 22:12

Do Świąt już tylko tydzień, wszędzie widać związaną z tym krzątaninę, wszyscy robią porządki, dekorują mieszkania... Przedszkolaki też szykują się do Świąt, już od kilku dni słychać w salach kolędy, których wszyscy się uczymy. Wczoraj w salach stanęły choinki... 

...wprawdzie są sztuczne i nie pachną, ale nastrój nadchodzących Świąt wprowadzają do naszego przedszkolnego życia prawie jak żywe.  

Na każdej gałązce kolorowe bombki, migocące światełka, długie łańcuszki, własnoręcznie wycięte ozdoby...

Gdy w pokoju wyrośnie choinka, łańcuszkami, bombkami zaświeci, to znaczy, że już święta...Na ten moment czekały też dzieci z grupy II, z którymi radość ubierania choinki dzielili rodzice. Przygotowaliśmy dla nich Jasełka, by przypomnieć o narodzinach Jezusa.

Potem nad naszą choinką unosiły się aniołki wspierane silnymi dłońmi rodziców, krzątali się pastuszkowie i królowie. Wszystkim udzielił się radosny nastrój. Jeszcze tylko opleść naszą choinkę srebrzystym łańcuchem i w ciemności zabłysły światełka, a w sali rozległo się ciche "Och!"

Dzisiaj jeszcze jeden świąteczny akcent, to koncert, z którym przyjechali do nas jak co miesiąc  lubelscy muzycy. Tym razem słuchaliśmy kolęd w wykonaniu Trzech Króli. 

Niektórych kolęd nie znaliśmy wcześniej, ale te które znamy śpiewaliśmy głośno razem z artystami. Całkiem dobrze nam to wychodzismiley 

Na zakończenie zabawiliśmy się w kolędników wędrujących z życzeniami świątecznymi.  Teraz w naszym przedszkolu już rozpoczęły się Święta...

Dzisiaj życzenia urodzinowe przyjmował Karol, który pięć lat temu stał się najwspanialszym prezentem świątecznym dla swoich bliskich:  

Karlowi życzymy spełnienia wszystkich marzeń, nie tylko tych świątecznych,a pod choinką wielu pięknych prezentów. Jutro zapraszamy wszystkich na spotkanie świąteczne, przy choince zaśpiewamy razem świąteczne kolędy. 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

Teatr w przedszkolu - 2014-12-17 20:25

Pajac Bim Bam zademonstrował nam swoje umiejętności w żonglowaniu piłeczkami i rozśmieszył nas  kilkoma sztuczkami.

Później Bim Bam dostał poważne zadanie od krasnala, miał zaopiekować się robotem i dopilnować produkcji zabawek dla Mikołaja. Niestety pajacyk tylko się wygłupiał, a obowiązki zlekceważył. Przez niego zepsuł się robot i pomimo, że staraliśmy się mu pomóc, nic to nie dało. 

Z różnych przypadkowych elementów udało się, przy pomocy Majki, wyczarować tylko jedną zabawkę, to zdecydowanie za mało dla Mikołaja.   Kiedy przyszedł Mikołaj, pajac schował się, a swoją czapkę włożył na głowę Pani Tereski i całą winę zrzucił na Nią. Na szczęście Mikołaj nie dał się nabrać, zawstydzony Bim Bam przeprosił za swoje postępowanie, a dobry Mikołaj mu wybaczył. Nawet zaproponował   pracę psotnemu pajacowi i zobowiązał go do przygotowania całej kolekcji takich śmiesznych ryb, które zrobił z Majką.

Całe szczęście, że wszystko dobrze się skończyło, a my wiemy, że nie wolno unikać obowiązków i wszystko trzeba robić starannie. My na pewno  tak będziemy wypełniać swoje zadania smiley


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 0 (Komentarze)

  

  

 

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem - 2014-12-15 21:53

Lubimy dostawać prezenty, na Mikołaja czekaliśmy niecierpliwie, z radością przyjęliśmy od niego paczki. Teraz my też postanowiliśmy zostać św. Mikołajami i podarować coś innym. Już kolejny rok nasze przedszkole wzięło udział w akcji "Góra grosza". Przedszkolaki przynosiły do grupowych skarbonek grosiki, wiedziały że są to pieniążki dla potrzebujących dzieci. Szybko się okazało, że z tych grosików powstały całkiem spore zbiory, które zostały starannie przeliczone.

Dzisiaj  wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali i zsypały zebrane grosze na dużą tacę. Ależ się zdziwiliśmy kiedy się okazało, że dosypywane grosiki utworzyły naprawdę sporą górkę.

Kiedy podsumowaliśmy  wszystkie zebrane grosze wynik wszystkich zaskoczył, na naszej tacy było 366zł! I kto powiedział, że grosz jest niewiele warty? Jeden może nie, ale góra groszy już tak. Bardzo nas ten wynik ucieszył, ( szczególne gratulacje należą się grupie VI, oni zebrali najwięcej grosików 100 zł ). Poczuliśmy się naprawdę jak Mikołaj, który rozdaje prezenty, to bardzo miłe uczucie. 

Dołączyliśmy też  do akcji "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", nasze niezawodne przedszkolaki podzieliły się z potrzebującymi dziećmi wieloma zabawkami, ubraniami, słodyczami. Wszystkim za te dary serca bardzo dziękujemy.


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 1 (Komentarze)

  

  

 

II Przegląd Kolęd i Pastorałek - 2014-12-14 19:26

Wprawdzie do Świąt jeszcze ponad tydzień, ale wszędzie już widać gorące przygotowania, rozbrzmiewają też pierwsze kolędy. Nasze przedszkolaki oczywiście także czynią przygotowania. W piątek dziewczynki z grupy V wzięły udział w II Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Domu Kultury LSM. Dominika, Liwia i Maja  pierwszy raz stanęły na prawdziwej scenie, przed prawdziwymi mikrofonami i zaśpiewały pastorałkę "Kołacz". A jak zaśpiewały? Proszę zobaczyć i posłuchać: 


 
          MIŁO NAM BĘDZIE PRZECZYTAĆ CO O TYM MYŚLICIE            

 

Komentarzy: 2 (Komentarze)

  

MIŁO NAM POWITAĆ NASZEGO

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH NA STRONIE GŁÓWNEJ NASZEGO PAMIĘTNIKA WIDAĆ TYLKO PIĘĆ OSTATNICH WPISÓW. DO CZYTANIA I OGLĄDANIA POPRZEDNICH   ZAPRASZAMY DO NASZEGO ARCHIWUM

 

 

 

 

Archiwum:
2014 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2013 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2012 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2011 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2010 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2009 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2008 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń
2007 Grudzień Listopad Październik Wrzesień Sierpień Lipiec Czerwiec Maj Kwiecień Marzec Luty Styczeń