Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu! Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu!
Strona glowna Strona o mnie Galeria Pomoc Ksiega gosci Podziękowanie

Informacje z 2011.1:2011-01-20 18:15

Ferie w Optimie.

Jestem na feriach. Tak dokładnie to na turnusie rehabilitacyjnym w Tomicach koło Wadowic.
O mało co, a z moich planów nic by nie wyszło. Tydzień przed wyjazdem, będąc na rehabilitacji "załapałem się" na wirusa jednej z mam, która miała katar i kichała na wszystko (dosłownie i w przenośni). Na szczęście lekarstwo jakie dostałem zadziałało i choroba się nie rozwinęła. To zasługa mojej mamy, która od razu poszła ze mną do pani doktor.
A teraz apel do wszystkich chorych i tych, którzy okłamują nawet samych siebie twierdząc, że są zdrowi: SIEDŹCIE W DOMU. WYCHODZĄC KRZYWDZICIE INNYCH.
Ja sobie poradziłem. Przynajmniej tym razem. Są jednak dzieci bardzo poważnie chorujące. W ich przypadku taki wirus, zarazek, bakteria mogą doprowadzić do bardzo, bardzo złych konsekwencji. Czy Wy zarażający chcecie mieć na swoim sumieniu cierpienie niepełnosprawnego dziecka? Czy zdajecie sobie sprawę z konsekwencji Waszej głupoty? Pewnie o tym, że komuś zaszkodziliście nigdy się nie dowiecie. Zanim Wasza lekkomyślność doprowadzi do nieszczęścia, pomyślcie przez chwilę o zagrożeniu jakie stwarzacie. Poza tym chorobę należy przede wszystkim wyleżeć, więc wychodząc z domu sobie również szkodzicie.
Wrócę do moich ferii.
Ośrodek w którym odbywa się turnus nazywa się "Optima" i tak jak pisałem wcześniej znajduje się w Tomicach. Z Katowic jechałem tutaj ok.1 godzinę 20 minut. Przyjechałem z rodzicami w niedzielę, żeby na spokojnie się rozpakować i od poniedziałku z samego rana rozpocząć zajęcia. Będę przebywał tu całe dwa tygodnie.
Na turnusie jest fajnie ćwiczę z wujkiem Piotrkiem. Dużo ode mnie wymaga, ale ja to właśnie bardzo lubię. Muszę jak to się mówi "dostać w kość". Gdy fizjoterapeuta mnie tylko "głaszcze" to ja przestaję pracować. Na taką terapię to szkoda byłoby mi czasu. Do ćwiczeń wujek zakłada mi kombinezon TheraSuit. Zajęcia z nim mam dwa razy dziennie o 8.00 i 15.00. Każde z nich trwa półtorej godziny. Pomiędzy nimi mam neurologopedę, rehabilitację ręki i zajęcia grupowe. No i właśnie na zajęciach grupowych była jak dotąd najlepsza zabawa.
W sobotę wybieramy się z rodzicami do Parku Św. Mikołaja w Zatorze. Oby tylko dopisała pogoda, bo właśnie zaczął padać śnieg.
W galerii znajdziecie zdjęcia z turnusu.

 Komentarzy: 6 (Komentarze)

2011-01-05 20:52

Urodzinki Tomusia.

W dniu Twojego święta powiedział baranek,
byś radośnie rozpoczynał poranek.
A siedem małych słoników
życzy Ci codziennych zabaw bez liku.
Natomiast misio ze świnkami,
dużego tortu ze świeczkami.
I jeszcze siedem małych małpeczek  życzy
dużo zabawy i mnóstwo słodyczy,
i żebyś każdego dnia i o każdej porze,
był roześmiany i bawił się dobrze.
A my do życzeń się dołączamy
i sto buziaków Ci przesyłamy

Mama i Tata

PS
Bardzo dziękuję za życzenia i super prezent "Matrasowym" Ciociom i Wujkom
oraz wszystkim, którzy pamiętali o moich urodzinach.Komentarzy: 11 (Komentarze)

2011-01-01 00:43

Szczęśliwego Nowego Roku 2011

Niech Nowy Rok przyniesie Wam
radość, zdrowie, pomyślność i
spełni wszystkie marzenia.
Szczęśliwego Nowego Roku
życzy Tomek z Rodzicami


       


Komentarzy: 8 (Komentarze)