Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu! Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu!
Strona glowna Strona o mnie Galeria Pomoc Ksiega gosci Podziękowanie

Informacje z 2014.3:2014-03-01 12:14

Twój 1% to 100 % serca

Szanowni Państwo.
Rozpoczął się okres rozliczania z US.
Proszę pamiętajcie o uzupełnieniu w swoim formularzu PIT:

KRS 0000037904

cel szczegółowy 8455 DŁUGOSZ TOMASZ.

Zajmuje to niewiele czasu, a dla Tomka to ogromna pomoc. Każda złotówka pomaga mu na co dzień w zmaganiu się z przeciwnościami losu.
Leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Godzina rehabilitacji w kombinezonie Thera Suit to 90 zł. Tomek potrzebuje kilka godzin tygodniowo. Zalecane są turnusy rehabilitacyjne, gdzie pobyt dwutygodniowy to ok.5000 zł. W ciągu roku potrzeba wyjechać kilka razy.
Do tego specjalna dieta, gdzie puszka Peptamen Junior to koszt 50 zł (starcza na 3 dni), kaszki, odżywki, witaminy i suplementy. Miesięcznie to kilkaset złotych. W tym roku czeka nas także ogromny wydatek związany z zakupem nowego fotelika samochodowego dla Tomka. Musi to być fotelik specjalistyczny, bo wyposażony w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, no i jego nośność musi być większa niż standardowych fotelików. Pamiętajcie, że Tomek to już 7 letni chłopczyk. Koszt ogromny, bo sięga 7 500 zł.
Sami Państwo widzicie jaki ogrom funduszy jest potrzebny, aby móc zapewnić Tomkowi godne życie. Aby mógł w przyszłości stanąć na własne nóżki.
Pamiętajcie zatem o Tomku wypełniając swój PIT.
DZIĘKUJEMY.Komentarzy: 0 (Komentarze)

2014-03-01 12:13

Fotelik za nakretki

O co chodzi z tymi nakrętkami? Pytacie.
Wyjaśniam.
Tomek potrzebuje specjalistycznego fotelika samochodowego. Ma już 7 lat i ponad 100 cm wzrostu, więc "zwykłe" foteliki są już dla niego nieodpowiednie. Za małe i za krótkie w nich pasy bezpieczeństwa. Jak wiecie Tomek ma codziennie rehabilitację, więc musi na nią bezpiecznie dotrzeć. Musi być zapięty ciągle pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa, a te ze "zwykłego" fotelika już są za krótkie. Nikt nie chciał by przewozić swojego dziecka w nieodpowiednim foteliku, a tym bardziej my, gdzie Tomek ma tyle współistniejących wad.
Znaleźliśmy firmę, która takie foteliki produkuje. To firma Recaro. Wszystko super, bo fotelik starcza do wzrostu 140 cm, nośność pasażera to nawet 50 kg. Mnóstwo potrzebnych dodatków typu podnóżek na zwisające bezwiednie nogi, długie pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Mało tego. Obrotowa podstawa, aby dziecko łatwiej było do fotelika wsadzić i zapiąć. I tu pojawia się ogromny problem.
CENA takiego fotelika to prawie 7,500 złotych!!!!!!!!
Nie ma żadnego dofinansowania, bo my wykorzystaliśmy wniosek na fotelik do siedzenia w domu dla Tomka, a to ten sam symbol zaopatrzenia. Musimy zatem we własnym zakresie zakupić Tomkowi taki sprzęt.
Nie mamy wystarczających środków, aby go zakupić. Stajemy na rozdrożu, bo musimy wybrać czy ze środków na subkoncie Tomka kupić fotelik czy opłacić codzienną rehabilitację. Niestety nie możemy zrezygnować z rehabilitacji, bo Tomek na tym mocno ucierpi. Dodatkowo jeszcze z dniem 29 stycznia mąż dostał wypowiedzenie z pracy i tu już musimy zacisnąć pasa, bo nie wiemy kiedy coś znajdzie. Ja muszę ograniczyć swoją rehabilitację, aby starczyło na życie i opłaty.
Musimy jakoś ten trudny czas przetrwać.
Skąd się taki pomysł zrodził spytacie? Zakrętki.
Podczas przygotowań do "Akcji ciacho" nauczyciel pan Grzegorz Zarzycki z www.curie.edu.pl zaproponował akcję zbierania plastikowych nakrętek. Zgodziłam się bez wahania, tym bardziej, że mają miejsce do przechowywania w swojej szkole.
Zatem potrzebujemy 7 i pół tony plastikowych zakrętek, aby móc taki fotelik dla Tomka zakupić. Cena za kilogram to rząd 1 zł.
Zbiera już liceum, zbierają sąsiedzi i znajomi z osiedla mojej mamy. Proszę i Was Kochani z Katowic i okolic, abyście się włączyli w tą naszą akcję. Każdy przecież ma w domu płyny, szampony, wodę i inne rzeczy z plastikowymi zakrętkami. Wystarczy przed wrzuceniem do kosza odkręcić korek i gotowe.
Odbierać oczywiście będziemy we własnym zakresie, chyba, że ktoś z Chorzowa i może od razu do liceum dostarczyć.
W innym przypadku proszę o kontakt tutaj na blogu w księdze gości lub w komentarzu lub na FB lub na maila: dorota_dlugosz@wp.pl
Zachęćcie znajomych, sąsiadów, rodzinę, aby też zbierali zakrętki dla Tomka.

Udostępniajcie swoim znajomym na FB, może ktoś już zbiera nakrętki, a nie wie dla kogo ma je przekazać.

Za okazaną pomoc z góry Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMYKomentarzy: 0 (Komentarze)

2014-03-01 08:11

Tyle chciałbym Ci powiedzieć...kontunuacja zbiórki

Dzięki uprzejmości portalu siepomaga.pl, który to ponownie udostępnił zbiórkę dla Tomka, kontynuujemy akcję gromadzenia funduszy na nowy sprzęt.

Kliknij w odnośnik, aby pomóc Tomkowi.

http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1153

Tomek staje się coraz bardziej komunikatywny, dlatego chcemy ten fakt wykorzystać i naszym wielkim marzeniem jako rodziców był by zakup odpowiedniego sprzętu, który to smykowi umożliwi. Barierą i wielką dla nas przeszkodą jest tutaj cena. Potrzebne ponad 6000 zł znacznie przekracza nasze możliwości finansowe.

Zwracamy się zatem do Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy zechcieli by nas wesprzeć w tej batalii o pomoc. Liczy się naprawdę każda wpłacona złotówka. A dla nas to będzie wielki gest i wierzymy w to, że się uda. Bo w grupie siła i nie raz to udowadnialiście swoją bezinteresowną pomocą.

Klikając w baner portalu ze zdjęciem Tomka, możecie dokonać wpłaty. Możecie też na swoich blogach umieścić taki baner, który jest do pobrania w opisie akcji dla Tomka. Możecie wstawić informację o akcji na swoich profilach na Facebook i Nasza Klasa. To dla nas bardzo ważne i bezcenne.

Nasza wdzięczność jest trudna do wyrażenia słowami.

Dziękujemy za wsparcie i za zrozumienie.Komentarzy: 0 (Komentarze)