Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu! Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu!
Strona glowna Strona o mnie Galeria Pomoc Ksiega gosci Podziękowanie

Informacje z 2015.2:2015-02-11 19:27

Kamizelka drenażowa The Vest

Mamy ją ....hip hip hurrrrraaaaaaaaaaasmiley
wymarzoną ,wyczekiwaną ,upragnioną kamizelkę do zadań specjalnych . Kamizelkę ,której nie zawahamy się użyć kiedy nadciągną wrogowie...
Nie było by jej , gdyby nie Wy i wasza pomoc.Pomoc jakże nieoceniona.

Wszyscy Ludzie Dobrego Serca heartheartheart

Szanowni Państwo,tak naprawdę to nie wiem od czego zacząć.
Nasze wzruszenie jest ogromne,a wdzięczność trudna do opisania.
Dziękujemy za Waszą bezinteresowną pomoc i życzliwość.
Dziękujemy za to,że byliście z nami i za to ,że w tak szlachetny sposób
pomogliście zrealizować największe marzenie Tomka.
Szczególne podziękowania kierujemy do niezliczonej ilości całkiem obcych ludzi, którzy nie pozostali obojętni na sytuację, w której się znaleźliśmy . Kochani darczyńcy pragniemy Państwu serdecznie podziękować w imieniu swoim własnym, a przede wszystkim Tomka za okazaną bezinteresowną pomoc i życzliwość.
O wiele łatwiej jest żyć i nie tracić nadziei na lepsze jutro, mając świadomość, że są wśród nas ludzie o wielkim sercu.
Wasza moc pomagania jest ogromna.
Dzięki Waszej pomocy Tomek ma zakupioną kamizelkę drenażową The VEST. Dzięki Waszej wrażliwości Tomek ma znacznie lepsze warunki do powrotu do zdrowia.Jego jakość życia uległa znacznej poprawie,a otaczający świat nie jest już za szybą ,której nie da się przebić.

Dziękujemy bardzo ,wspaniałej Fundacji MAM SERCE ,za otoczenie nas swoją opieką . Za tak bezinteresowną i szybką pomoc w zorganizowaniu zbiórki. Dziękujemy pani Kasi za tak olbrzymie zaangażowanie i nagłośnienie naszej akcji. Dziękujemy za całe Wasze serce jakie w to włożyliście.
Dziękujemy za to ,że po prostu jesteście i w tak trudnej chwili nie przeszliście obok nas obojętnie .


DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM razem i każdemu z osobna,
tak po prostu od serca.

Wdzięczni rodzice Adam i Dorota wraz z Tomkiem

 Komentarzy: 0 (Komentarze)

2015-02-01 00:06

Kamizelka drenażowa The Vest

...choć nasza walka jest nie równa ,my się tak łatwo nie poddajemy .Walczymy i walczyć będziemy o zdrowy oddech dla Tomka heart
Musimy pozbyć się masy zalegań jakie ciągle gromadzą się w Tomka oskrzelach.To jedyna szansa ,żeby był wreszcie zdrowy.Mamy już oboje serdecznie dość tego przeciągającego się w czasie chorowania. Kolejny miesiąc za nami...

http://mam-serce.org/komu-pomagamy/3-dzieciaki/478-komu-pomagamy-nowiKomentarzy: 0 (Komentarze)

2015-02-01 00:05

Podaruj Tomkowi swój 1 % podatku

Moi Mili,
Przedstawiam Wam dzisiaj Tomka.Tomka, który miał być zdrowym i szczęśliwym chłopcem, a wszystko prysło jak bańka mydlana wraz z jego porodem. Chcecie zobaczyć trudne początki Tomka zapraszam na jego blog, do działu O MNIE.
Tomek urodził się 5.01.2007 przez cięcie cesarskie. Ważył bagatela 4030 kg i dostał 10 pkt w skali Appgar i co i wszystko się totalnie posypało. Nikt nie potrafi uwierzyć, że dostał te magiczne 10 pkt, bo niby za co? Obniżone napięcie mięśniowe w całej osi, dysmorfia twarzoczaszki, stopa końsko-szpotawa, łokciowe ustawienie rączek i narastająca sapka, która non stop powodowała drastycznie spadającą saturację... to dopiero początek dolegliwości, z którymi się zmaga.
Czyli co pośpiech i niedopatrzenie lekarzy, bo jak inaczej to nazwać?
Tomek urodził się tuż przed zmianą dyżurów i dlatego ma taki zły start? Nikt na to pytanie nawet nie próbuje przez te 8 już lat nam odpowiedzieć. A my, my rodzice, a Tomek wraz z nami uzbroił się w cierpliwość i walczymy, choć walka jest bardzo nierówna, bo ciągle wychodzi coś nowego, coś co trudno nazwać i podać przyczynę. To my nie ustajemy i szukamy, to nasza determinacja jest coraz większa. Przeszkodą we wszystkim są pieniądze, a raczej ich brak. Bo jak nazwać pomoc w kwocie 153 zł miesięcznie na leczenie i rehabilitację...????
Choć od samego początku łatwo nie jest, bo Tomek pierwsze 57 dni swojego życia spędził w szpitalu, a potem był jeszcze 23 razy i to wcale nie na jakieś krótkie pobyty. To każdy pobyt dzielnie znosił, to podczas każdego pobytu pokazywał swoją determinację i siłę walki. Bywały momenty, że lekarze rozkładali ręce i nic już nie mogli więcej zrobić to on pokazywał im wszystkim, że da radę, że się wykaraska i wróci do domu z tarczą, a nie na tarczy. I tak do dzisiaj przez 8 już lat.
Uczymy się od niego pokory, uczymy się stawiać czoła wszelkim przeciwnościom losu, ale nic to przy braku środków na dalszą kosztowną rehabilitację i sprzęt rehabilitacyjno-ortopedyczny.
Nie ma dnia, aby Tomek był smutny, nie ma dnia,aby ten jego uśmiech nie schodził z twarzy. I choć codziennie dostaje w kość na zajęciach rehabilitacyjnych i choć spędził już tysiące godzin na wszelakich terapiach usprawniających to nie poddaje się. To coraz bardziej stara się i pracuje tak efektywnie jak tylko potrafi. Przeszkodą jest jedynie jego ciało, które nie zawsze z nim współpracuje, ale nic to on walczy i nie poddaje się. Ta jego wielka determinacja i wola walki motywuje i nas rodziców do dalszej walki o jego lepsze życie. Do dalszej walki, aby jakość tego życia była lepsza. Ale na to wszystko potrzebne są pieniądze. Pieniądze i to nie małe. Dlatego prosimy Wszystkich ludzi dobrej woli, którym los takiego dziecka jak Tomek nie jest obojętny o wsparcie.
Prosimy Was o ten 1% podatku, bo tylko dzięki tym środkom możemy dalej kontynuować tą naszą jakże nierówną walkę z przeciwnościami losu i wieloma schorzeniami.
Wam się wydaję, że co tam ja mam tylko 5 zł z 1%, ale dla nas to kolejne 5 zł na rehabilitację. Pamiętajcie małymi krokami, ale do przodu, dlatego błagam Was nie przejdźcie obojętnie obok historii Tomka i wypełnijcie swój PIT kilkoma ważnymi szczegółami:

KRS 0000037904
cel szczegółowy 1%: 8455 DŁUGOSZ TOMASZ

niewiele prawda, ale dla nas to pomoc na wagę wygranej walki z niepełnoprawnością Tomka.
Nie pozwólmy, aby brak środków finansowych zaprzepaścił wszystko to co przez te 8 lat życia Tomka osiągnęliśmy. Aby brak pieniędzy nie stanął na przeszkodzie, żeby Tomka zaopatrzyć w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny. Aby brak pieniędzy nie zabrał nam tego jego uśmiechu i tej woli walki i determinacji, by w przyszłości był samodzielnym chłopcem i mógł za to Wam wszystkim podziękować.
W tym roku szczególnie trudnym, bo czeka nas zakup kolejnych sprzętów do terapii i rehabilitacji. Tak Tomek w tym roku musi mieć wymieniony wózek na nowy, który bagatela kosztuje ponad 12 tysięcy zł. A NFZ dopłaca tylko 3000 zł
Tomek potrzebuje specjalistycznej kamizelki drenażowej, aby jego drogi oddechowe oczyścić z zalegającej wydzieliny, aby jego słabe mięśnie podjęły lepszą walkę z chorobą. Kamizelka systemu THE VEST kosztuje 32 tysiące złotych i nie ma na nią żadnych dofinansowań. Sami musimy uzbierać potrzebną kwotę.
Wreszcie musi mieć zapewnione środki finansowe i przede wszystkim na codzienną terapię usprawniającą,gdzie miesięczny koszt przekracza 1000 zł.
Musimy mieć zapewnione środki na jego jedzenie, bo Tomek jest na specjalistycznej diecie bez mlecznej i jest karmiony co 3-4 godziny z butelki. Miesięczny koszt zakupu preparatów i kaszek do zagęszczania to około 900 zł miesięcznie.
Po szczegóły zapraszam na blog Tomka do działu POMOC.

Czy i tym razem możemy liczyć na Waszą bezinteresowną pomoc? Czy i tym razem pokażecie nam,że w grupie siła?
Czy i tym razem zrobicie coś fantastycznego dla Tomka, aby on kiedyś mógł być szczęśliwym i samodzielnym chłopcem? Bardzo, ale to bardzo Was o to prosimy.
To będzie dla nas dar wielkich Waszych serc, to będzie przekonanie, że ludziom los takich dzieci i takich rodzin jak nasza nie jest obojętny. A za co Wam wszystkim z serca DZIĘKUJEMY.

UDOSTĘPNIAJCIE proszę to na swoich profilach i zachęcajcie swoich znajomych i nieznajomych do tego bo w grupie siła.

Dziękujemy Wam, za każdy gest dobrej woli.
Dorota wraz z Tomkiem dzielnym rycerzem.Komentarzy: 0 (Komentarze)