Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu! Smyki.pl - masz dziecko? pokaz je swiatu!
Strona glowna Strona o mnie Galeria Pomoc Ksiega gosci Podziękowanie

Informacje z 2016.8:2016-08-26 22:02

Tomek w tramwaju

Środa była dniem nie lada atrakcji dla Tomka.

Jako, że miałam ważną sprawę do załatwienia w Wydziale Edukacji, ten z kolei w ścisłym centrum miasta ,a tam jak powszechnie wiadomo kłopot z parkowaniem. Niestety nawet takim z uprawnieniami, to po prostu spakowaliśmy się i wyruszyliśmy tramwajem na miasto smiley

Ostatnio tak podróżowaliśmy jakieś 2-3 lata temu wink

I to chyba najfajniejsza sytuacja jakiej Tomek ostatnio doświadczył. Całą drogę śmiał się i wszystkich nawoływał, co oczywiście budziło wiele zdziwienia u pasażerów. Nic to cieszył się całym sobą i to było najważniejsze. A po powrocie do domu dosłownie padł jak mucha. Przyniosłam go do góry ,a sama poszłam złożyć wózek i jak wróciłam spał snem niedźwiedzia ,tak jak przyjechał jeszcze nawet nie rozebrany blush

Nie ma to jak podróż komunikacją miejską. Wiele bodźców i wiele atrakcji ,łącznie z tym,że musieliśmy czekać za każdym razem na tramwaj niskopodłogowy, bo takie nie wszystkie na naszej trasie kursują . Nic to daliśmy radę i zmęczeni choć bardzo szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Niektórym wydaje się co tam ,ja tak podróżuję codziennie. Owszem,ale z Tomkiem to logistycznie trzeba wszystko przygotować. Trzeba pamiętać,że podróżowanie z wózkiem i Tomkiem w nim do lekkich nie należy ,bo to ponad 50 kilogramów do wciągnięcia do tramwaju. Poza tym trzeba mieć na uwadze,że pełny tramwaj to brak miejsca ,a w my go sporo potrzebujemy .No i na koniec trzeba pamiętać ,że Tomek nie ma nabytej odporności i to ogromne ryzyko, ale czasami inaczej się nie da. A i trzeba mieć zapas rzeczy na przebranie i jak to zwykle bywa trzeba go po drodze też najzwyczajniej nakarmić. Obładowani jak wielbłąd dwugarbny wychodzimy z domu. Autem łatwiej i szybciej,ale jak widać środki transportu miejskiego straszne nam nie są wink

Pozdrawiamy i udanego weekendu życzymy

Tomek z mamąKomentarzy: 0 (Komentarze)

2016-08-22 22:59

Byliśmy ...

Byliśmy ...

Jako,że dzisiaj poniedziałek byliśmy na zajęciach w SORO w Katowicach.

I tak od 9 Tomek w dobrym nastroju, bo zajęcia rozpoczął od terapii w sali doświadczania świata. To sala, która stymuluje wiele zmysłów, co Tomek uwielbia.

I choć nie obyło się bez przykrego incydentu, bo jego nadwrażliwość znów wygrała to szybko mu forma wróciła. Czysty i przebrany zajęcia w dobrej formie dokończył.

I choć nie mam wszystkich zdjęć co tam się działo,to musicie mi wierzyć, że było to coś extra. Na sali jest ciemno i ciężko Tomka uchwycić w dobrym momencie. A ten jak wiadomo jest zawsze wszędzie tylko nie tam ,gdzie akurat trzeba wink

Od 10 z kolei walczył dosłownie na zajęciach z neurologoepdą. Jako,że deficytów ma sporo więc tutaj Ciocia Kazia dwoi się i troi, aby w czasie zajęć jak najwięcej usprawnić. Niestety zajęcia tylko raz w tygodniu, to trzeba dobrze tą godzinkę rozplanować, aby zająć się obszarami najbardziej tego potrzebującymi.

Potem resztę robimy w domu według zaleceń terapeuty. Dlatego uzbrojeni dosłownie jesteśmy w potrzebny sprzęt do terapii.

Od 11 z kolei zajęcia na sali rehabilitacyjnej i terapia wg NDT Bobath.

I choć maraton trwa już kolejną godzinę,to Tomek stara się i formę szlifuje. Niestety fotek brak, bo zbyt wiele osób było na sali i trudno było objąć obszar materaca tylko z Tomkiem. Musicie mi uwierzyć na słowo, że Rycerz robił co tylko umiał, aby pokazać jakim jest dzielnym pacjentem. Wujek Łukasz był z niego zadowolony i to chyba najważniejsze.

Tak więc kolejny i jakże intensywny dzień za nami. Jedni wypoczywają ,a inni ćwiczą, aby forma była dobra.

Tomek już zaprawiony w boju i z uśmiechem na twarzy pokonuje kolejne przeciwności losu. I choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, to ja się cieszę z tego, że nie ma takiego regresu choroby jak wskazują to jego diagnozy.

Sami zresztą zobaczcie jak to po krótce wyglądało dzisiaj,bo wklejam sporo zdjęć Smyka smiley

Dobrego tygodnia Wam wszystkim życzymy i moc uśmiechu od Tomka wysyłamy heartkiss

Tomek z mamą

 

P.S więcej fotek oczywiście w GALERIIKomentarzy: 0 (Komentarze)

2016-08-04 18:58

A ja ćwiczę i ćwiczę ,abym miał formę

Co u Tomka sami proszę zobaczcie cool

Komentarz raczej zbędny, bo widać wszystko jak stara się i ćwiczy yes

W końcu są wakacje, a to dobry czas na szlifowanie formy.

Pozdrowienia wysyłamy kiss

Tomek z mamą

P.S wszystkie zdjęcia z zajęć w GALERII zapraszamyKomentarzy: 0 (Komentarze)