A A A
Zarejestruj sie

Forum

Kluby > Fora > Gdy martwi Cię zdrowie dziecka > Gencjana czy puder w kremie na ospę u dziecka????

14-06-2008 13:44:09

Proszę doświadczone mamy o poradę co lepiej zastosować na ospę u 10-cio miesięcznego dziecka - puder
(Variderm) czy gencjanę. Chodzi mi głównie o krostki na twarzy, bo po
zastosowaniu pudru dziecko zaciera sobie nim oczka (a ponieważ zawiera mentol
to piecze). Natomiast słyszałam że po gencjanie mogą zostać ślady. I jeszcze
jedno - czym najskuteczniej zmyć gencjanę ze skóry?

14-06-2008 14:09:04

Ślady po gencjanie rzeczywiście są. Ale gdy strupki pozasychaja, i gdy nie będzie juz potrzebna zmyje sie stopniowo. To nie jest tragedia, jesli pochodzi ozdobione gencjaną. A na pewno będzie lepsza niz puder.

Pozdrawiam- Gosia Oskarkowa
http://oskar12.lovely.pl/index.php

15-06-2008 13:47:02

Dzięki bardzo. A jeszcze jedno pytanko - do kiedy smaruje się dziecko gencjaną? Czy jak już zrobią się strupki to przestać czy dalej smarować aż odpadną???

16-06-2008 08:55:07

Ja przy ospie w początkowym stadium stosowałam maść vratizolin - działała rewelacyjnie. Kiedy pojawiały się strupki robiłam kropeczki z gencjany - przy pomocy patyczków kosmetycznych Gencjana rzeczywiście bardzo wysusza i wg mnie przyspiesza wyleczenie.
Co do domycia się - nie było najmniejszych problemów
Ospę przeszlismy zupełnie bezproblemowo i bezstresowo :D

25-06-2009 22:47:38

[Moja córka miała ospę jak miała 8/9 miesięcy.Gencjana nic nie pomogła,za to jestem bardzo zadowolona z Pudrodermu.naprawdę polecam.Teraz Nadia ma 17 miesięcy i cieszę się z jednej strony,że tą ospę miała jak była mniejsza niż teraz.Myślę, że miała by więcej blizn na ciele.Aha ja zakładałam rękawiczki na rączki,ale to nic nie pomagało za bardzo.Pozdr Małgosia

Kluby > Fora > Gdy martwi Cię zdrowie dziecka > Gencjana czy puder w kremie na ospę u dziecka????

Możesz czytać wypowiedzi, ale nie możesz pisać na tym forum.
Pisać mogą tylko zalogowani użytkownicy smyki.pl. Zarejestruj się teraz za darmo!

Logowanie

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Forum

Więcej postów »

Giełda

Wszystkie ogłoszenia»

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 328015 | Liczba zdjęć: 1494278 | Liczba komentarzy: 2494820 | Liczba wpisów na forum: 123216 | Aktywnych blogów: 23827

Do góry