A A A
Zarejestruj sie

Forum

19-03-2008 23:47:19

w zwiazku z tym,ze w watku "jak zrobic scrapa od czego zaczac " pojawiaja sie czesto te same pytania - postanowilam przenieść zamieszczone tam instrukcje , aby nie gubily sie pomiedzy postami,zwracajac sie z prosba aby tutaj pytań swoich nie umieszczac

mam nadzieje dziewczyny ,ze wspomozecie mnie i dorzucicie kilka swoich instrukcji - aby pomoc poczatkujacym scrapowiczkom

19-03-2008 23:48:43

"WYJSCIE" Z RAMKI

Otwierasz zdjecie - nanosisz na nie ramke - ustawiajac ja tak by nachodzila na czesc ktora chcesz by wystawala

gdzie 1 to wlasnie "opacity" czyli pzezroczystosc! (ja mam ang. wersje wiec trudno mi napisac dokladne odpowiedniki )
2 to wartwa z ramka
3 to oczywiscie fotka

teraz zmieniasz przezroczystosc 1 (po prostu przesun suwaczek) tak bys widziala obie warstwy 2 (ramke + fotke )

nie zmieniajac przezroczystosci 1 Wymazujesz ta czesc ramki ktora nachodzi na elemet "wystajacy" 2 (w tym wypadku noga )

powracasz do uprzedniego opacity tak by bylo na 100%

nastepnie w wartswach po prawej klikasz na fotke i na niej wymazujesz wszystko co jest Tobie niepotrzebne

teraz tylko pozostaje scalic widoczne (nie wiem znowu jaki tam odpowiednik jest ) I GOTOWE

19-03-2008 23:50:16

fotka jako tlo scrapa

sa dwa sposoby -

1) to po prostu nanosisz fotke na tlo i zmieniasz jej opacity i gotowe

drugi sposob

rowniez nonosisz fotke na tlo i za pomoca klawiszy shift+L zmieniasz kolor fotki na podony do tla

dublujesz tlo

przenosisz je nad fotke - zminiajac jego przezroczystosc

nastepnie przechodzisz na warswe z fotka i wybierasz gumke nie mam pojecia jaki bedzie odpowiednik po polsku (miekki puszek ????)

i lekko wymazujesz brzegi fotki

tak aby zlala sie ona z tlem - i gotowe

19-03-2008 23:53:31

KOLOROWY ELEMENT W B&W FOTCE

dupikujesz fotke - i ta na wierzchu robisz jaka b&w

i za pomoca gumki wymazujesz z czarno bialej to chcesz by bylo w kolorze i gotowe

scalasz wartwy i gotowe

20-03-2008 00:01:35

Napis w łuku /kole

na warstwie na ktorej chcesz miec napis - otwierasz nową warstwę rasterową
( do góry na pasku wchodzisz w warstwy >> nowa wartwa rasterowa ang. layers >> new raster layer )

tak ,ze masz teraz tlo a na nim nastepna wartwe na ktorej pracujesz

teraz po lewej na pionowym pasku (pod tekstem) wchodzisz w elipse (skrót klawiatury Q )

rysujesz sobie wielkosc / kształt jaki potrzebujesz ( bedzie to w kolorze ktory masz obecnie wybrany w palecie - ale tym sie nie przejmuj )

nastepnie na tej warstwie tworzysz kolejna warstwe rasterową
wchodzisz w tekst i najezdzasz na krawędz elipsy , az zmieni sie ona w łuk
wtedy tekst powinien pojawic sie na zewnarz elipy

teraz po prawej na pasku na wartwach - warstwe z elipsa zaznaczasz jako niewidoczną i gotowe

FALOWANY NAPIS

postepujesz dokladnie tak samo jesli chodzi o warstwy - zmienia sie jedynie narzędzie

fale robisz za pomocą pióra

zwracajac uwage na jego ustwienia (pionowy gorny pasek )

na nowej wartwie rasterowej robisz "fale" ,na kolejnej warstwie wprowadzasz tekst

przekształcasz warstwe z "falą" na niewidoczna i gotowe

21-03-2008 21:00:22

Bryankowa jesteś genialna! Włąśnie czegoś takiego nam - czytaj "mi" jako uczniom brakowało!
Dzięki kochana!

www.dziewczynki.babies.pl
"... faceci są jak pociągi, zawsze jeżdżą tymi samymi torami..."
mój nr. GG: 9515856
http://babiniec.babies.pl/index.php

21-03-2008 21:15:33

ale kochana to caly czas tu bylo tylko w innym wątku
ciesze sie ,ze sie przyda :D

02-04-2008 23:20:20

Agnieszka kofana jestes za ten wontekkkkkkkkkkkk dzieki . Napisz jeszcze o tym zdjeciu. Bo to naprawde ciekawe. Dziekuje za rade z napisami ale sie cieszeeeee. BUZKA DLA ciebie

Możesz czytać wypowiedzi, ale nie możesz pisać na tym forum.
Pisać mogą tylko zalogowani użytkownicy smyki.pl. Zarejestruj się teraz za darmo!

Logowanie

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Forum

Więcej postów »

Giełda

Wszystkie ogłoszenia»

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331172 | Liczba zdjęć: 1544486 | Liczba komentarzy: 2491335 | Liczba wpisów na forum: 123687 | Aktywnych blogów: 23900

Do góry