A A A
Zarejestruj sie

Forum

Kluby > Fora > Protalki > PRZEPISY w diecie DUKANA

21-05-2009 13:06:12

Szybka sałatka z tuńczyka

Tuńczyk w sosie własnym (1 puszka)
Jajka (2 szt.)
Ogórek konserwowy/kiszony (1 średnia sztuka)

Jajka ugotowane na twardo i ogórki pokroić w kostkę, zmieszać z tuńczykiem i przekąska do pracy gotowa

Dietetyczny bigosik

- biała lub włoska kapusta
- filet z kurczaka
- mała marchewka

Kapustę kroimi tak jak na bigos, marchewkę trzemy na tarcę na grubych oczkach, dusimy do miękkości. Filet z kurczaka kroimy w kostkę i lekko podsmażamy na patelni teflonowej, następnie dodajemy do kapusty i dusimy na małym ogniu. Można doprawić wszystko oprócz standardowych przy[raw musztardą, jogurtem i gałką muszkatałową.

Mielone z indyka (w oparciu o przepis Telepeters)

Filet z udźca indyka ok. 1 kg ( tzn. z takiej ilości robiłam)
Przyprawa do mielonego 1szt.
Cebula 1 szt.
Jajko 1 szt.
Otręby pszenne

Udziec zmielić razem z cebulą, dorzucić jajko, przyprawę i tyle otrąb,żeby nie było zbyt kleiste (ja sypałam na oko, ale sądzę,że to było z 8 łyżek). Dobrze wyrobić, uformować i smażyć na teflonie.
(Można też zrobić kuleczki i ugotować pulpeciki, np do zupy w okresie warzywnym )

LECZO
450g mięsa z indyka mielonego
3-4 papryki
2 pomidory
2 jajka
zioła prowansalskie
kostka rosołowa

Na wodę,ok pół litra wrzucamy kostkę rosołową i na wrzątek wrzucamy mięsko,gotujemy 10 minut,dorzucamy pokrojoną w paseczki paprykę,wszystko podgotowujemy około 7-10minut dodajemy zioła prowansalskie i pokrojone w plasterki pomidory. Po 3-5 minutach na bulgączące jedzonko wbijamy 2 jajka i mieszamy(dla zagęszczenia).

Dukanowe lody

3 kopiaste łyzki serka homo 0%
2 żółtka
3 białka
słodzik
aromat waniliowy

utrzeć żółtka z serkiem i słodzikiem, dodać aromat (uwaga, góra 1-2 krople, inaczej będzie gorzkie), ubić pianę, wszystko wymieszać i włożyć do miseczek lub filiżanek (ja włozyłam do filiżanek od kawy - wyszły 3) i do zamrażarki

Wątróbka z papryką

2 wątróbki drobiowe
puszka pomidorów
5 małych pieczarek
1 papryka słodka
1 cebula
pieprz, sól, oregano lub bazylia (według gustu)

Wątróbki pokroić na małe kawałki i zrumienić na patelni przetartej olejem na ręczniku.
Cebulkę poddusić.
Pieczarki i paprykę usmażyć razem dolewając odrobinę wody.
Wszystko razem połączyć na patelni.
Dodać pomidory z puszki, przyprawić do smaku i gotowe.
Spożywać na ciepło.

Zupa pomidorowa z pulpecikami

składniki na 2 osoby:

-puszka pomidorów w całości bez skórki (ja kupuje w \"Biedronce\" są tanie i pyszne)
-400-500 g mięsa mielonego (z indyka lub cielęcego)
-przyprawy do smaku : zioła prowansalskie, przyprawa do mięsa mielonego, czosnek, sól, pieprz
-odrobinę jogurtu naturalnego

Wykonanie :

Do mięsa mielonego dodajemy przyprawy (przyprawa do mięsa mielonego, sól - do smaku).Formujemy małe kuleczki z mięsa i układamy w garnku.Zalewamy pomidorami z puszki.Gotujemy na małym ogniu ok 10-15 min.Ściągamy z ognia zabielamy łyżką jogurtu,dodajemy szczyptę ziół prowansalskich,szczyptę czosnku granulowanego (chyba, że macie świeży) oraz pieprz. Jeśli ktoś lubi można dać też odrobinę świeżego koperku

Smacznego

21-05-2009 13:18:10

Cytat "dudzia82"
Szybka sałatka z tuńczyka

Tuńczyk w sosie własnym (1 puszka)
Jajka (2 szt.)
Ogórek konserwowy/kiszony (1 średnia sztuka)

Jajka ugotowane na twardo i ogórki pokroić w kostkę, zmieszać z tuńczykiem i przekąska do pracy gotowa

Dietetyczny bigosik

- biała lub włoska kapusta
- filet z kurczaka
- mała marchewka

Kapustę kroimi tak jak na bigos, marchewkę trzemy na tarcę na grubych oczkach, dusimy do miękkości. Filet z kurczaka kroimy w kostkę i lekko podsmażamy na patelni teflonowej, następnie dodajemy do kapusty i dusimy na małym ogniu. Można doprawić wszystko oprócz standardowych przy[raw musztardą, jogurtem i gałką muszkatałową.

Mielone z indyka (w oparciu o przepis Telepeters)

Filet z udźca indyka ok. 1 kg ( tzn. z takiej ilości robiłam)
Przyprawa do mielonego 1szt.
Cebula 1 szt.
Jajko 1 szt.
Otręby pszenne

Udziec zmielić razem z cebulą, dorzucić jajko, przyprawę i tyle otrąb,żeby nie było zbyt kleiste (ja sypałam na oko, ale sądzę,że to było z 8 łyżek). Dobrze wyrobić, uformować i smażyć na teflonie.
(Można też zrobić kuleczki i ugotować pulpeciki, np do zupy w okresie warzywnym )

Smacznego

o z tym tunczykiem to se jutro zrobie do pracy;-))
a bigosik Ci powiem robiłam i juz trzeci dzien jeśc będe;-)) nawet Piotrek bez diety je i mówi ze pycha

21-05-2009 13:19:53

no ja jutro zrobię bigosik....bo smacznie wyglada ten przepis a tuńczyka robiłam... pychotka!!

21-05-2009 14:49:17

ja na diecie nie jestem ale tego tuńczyka to bym zjadła....

LILA PYCHOTKOWA

Człowiek nie jest tylko sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób "twórcą siebie samego".

http://pychotka.corcia.pl/index.php
http://julie.corka.pl/index.php

21-05-2009 14:53:26

bo to sa przepisy, ktore sa zalecane w diecie Dukana ale bez niej tez mozna jeśc;-)))

21-05-2009 15:17:38

No się głodna zrobiłam....lecę po tuńczyka :D

26-05-2009 11:10:13

no to kochane przepis znaleziony na stronie internetowej wykorzystany przez marlenke dzisiaj i 6 rano. Nalesniczki z nutelką;-)) mniam polecam nie tylko dla dietetyczek;-)) smakuje prawie jak oryginał;-)) a o ile mniej kalorii

ciasto:
250g maki kukurydzianej
4 jajka
aromat dwie kropeli smak wg upodobań
słodzik albo sól
0,5 litra odtłuszczonego mleka np.0% łaciate

mieszamy i smazymy jak nalesniki;-)

nutella:
6 łyzek mleka w proszku odtłuszczonego
1 łyzka kakao odtłuszczonego
słodzik (na spartanie) z 4-5 tabeletk
żóltko jedno
aromat orzechowy z dwie trzy krople
składniki mieszamy do uzyskania jednolitej masy

pychaaaaaaa
jak juz usmażymy nalesniki przkładamy je naszą nutelką i jest pycha;-)

26-05-2009 11:11:06

Cytat "zuzia7"
no to kochane przepis znaleziony na stronie internetowej wykorzystany przez marlenke dzisiaj i 6 rano. Nalesniczki z nutelką;-)) mniam polecam nie tylko dla dietetyczek;-)) smakuje prawie jak oryginał;-)) a o ile mniej kalorii

ciasto:
250g maki kukurydzianej
4 jajka
aromat dwie kropeli smak wg upodobań
słodzik albo sól
0,5 litra odtłuszczonego mleka np.0% łaciate

mieszamy i smazymy jak nalesniki;-)

nutella:
6 łyzek mleka w proszku odtłuszczonego
1 łyzka kakao odtłuszczonego
słodzik (na spartanie) z 4-5 tabeletk
żóltko jedno
aromat orzechowy z dwie trzy krople
składniki mieszamy do uzyskania jednolitej masy

pychaaaaaaa
jak juz usmażymy nalesniki przkładamy je naszą nutelką i jest pycha;-)

ej zapomnaiłam jeszcze dwie trzy łyzki mleka odtłuszczonego w płynie

Kluby > Fora > Protalki > PRZEPISY w diecie DUKANA

Możesz czytać wypowiedzi, ale nie możesz pisać na tym forum.
Pisać mogą tylko zalogowani użytkownicy smyki.pl. Zarejestruj się teraz za darmo!

Logowanie

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Forum

Więcej postów »

Giełda

Wszystkie ogłoszenia»

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331173 | Liczba zdjęć: 1544486 | Liczba komentarzy: 2491335 | Liczba wpisów na forum: 123687 | Aktywnych blogów: 23900

Do góry