A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Warto odwiedzić

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Bardzo gorąco chciałabym zachęcić wszystkich rodziców, którzy będą przebywali w okolicach Beskidu Śląskiego, czyli w regionie gdzie mieszkam, do odwiedzenia ze swoimi pociechami niezwykłego miejsca o nazwie: "Leśny Park Niespodzianek" w Ustroniu.

 

Jest to swoistego rodzaju skrzyżowanie mini zoo z parkiem rozrywki, stwarzające jednocześnie możliwość bliskiego obcowania z naturą, do tego stopnia, że niektóre gatunki przebywających tam zwierząt spacerują sobie na wolności wśród zwiedzających, którzy z niemałą przyjemnością karmią je otrzymaną przy kupnie biletów wstępu w kasie specjalną karmą oraz głaskają.
W parku biegnie kilka tematycznych ścieżek. Jedną z nich jest stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wytrawnych sokolników. Tu co dwie godziny można podziwiać specjalne sztuczki jakie wykonują oni ze swoimi podopiecznymi. Pokaz ten jest darmowy - wliczony wcześniej w cenę biletu. Wśród tamtejszej zwierzyny obok popularnych jeleni, saren danieli są również gatunki bardziej "egzotyczne" jak muflony, kozy karłowate, młodziutkie warchlaczki i inne.
Na dzieci czeka tu mnóstwo atrakcji. Wśród nich kompleks rekreacyjno- wypoczynkowy z placem zabaw , na którym można znaleźć potężną trampolinę, dwie fantastyczne rodzinne huśtawki, samochody, dźwig, którym po wrzuceniu 2,00 zł można przenosić kolorowe piłeczki, karuzela z postaciami z "Króla Lwa", zgadywanka i wiele innych.
Najbardziej jednak ukochanym w Parku miejscem moich dzieci jest przepiękna bajkowa aleja z ruchomą ekspozycją i oprawą muzyczną. W czasie spaceru z obu stron ścieżki znajdujemy stojące domki z przeszkloną witryną, z których po naciśnięciu guzika wydobywa się głos lektora opowiadającego bajkę a w witrynie umieszczone tam bajkowe postacie poruszają się tworząc swoistego rodzaju przedstawienie. Wśród kilkunastu bajek są tam m. in.: o Jasiu i Małgosi, Czerwonym kapturku czy Smerfach. Alejka bajkowych postaci dostarcza dzieciom niezapomnianych wrażeń i niejednokrotnie w ogóle nie chcą z niej wychodzić tylko przechodzić nią ponownie.
Zgłodniali czy spragnieni spacerowicze znajdą tu także punkty gastronomiczne z ciepłymi potrawami oraz orzeźwiającymi napojami. Lubiących strawę na świeżym powietrzu zaprasza duża polana piknikowa.

Przydatne informacje:
Dokładny adres:
Ul. Zdrojowa 16
43-450 Ustroń
Tel. 033-8513563
e-mail: lesny.park@ustronet.pl
godziny otwarcia:
9.00 - 18.00 (od kwietnia do października) - w okresie letnim do zachodu słońca
10.00 - 16.00 (od listopada do marca)
Ceny biletów indywidualnych:
- dorośli : 12,00 zł
- dzieci i młodzież szkolna: 7,00 zł
- studenci, emeryci i renciści: 10,00 zł
Ceny biletów grupowych:
- dorośli: 9,00 zł
- dzieci: 5,00 zł
- dzieci do lat trzech oraz dzieci mające urodziny a także inwalidzi - bezpłatnie
W okresie zimowym obowiązuje 50%-owa zniżka.

Beata Walusiak
bewal.smyki.pl


« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331217 | Liczba zdjęć: 1545494 | Liczba komentarzy: 2491333 | Liczba wpisów na forum: 123706 | Aktywnych blogów: 23901

Do góry