A A A
Zarejestruj sie

Porady dla rodziców


Artykuł z działu: Zabawy

Prima aprilis – żarty i psikusy na prima aprilis

Prima aprilis, czyli dzień żartów, obchodzony jest pierwszego kwietnia. W tym dniu celowo wprowadzamy w błąd, robimy bliskim osobom dowcipy, kłamiemy, wymyślamy fikcyjne historie i staramy się je opowiedzieć tak, by inni w nie uwierzyli. Ważne, by primaaprilisowe żarty nie były złośliwe i nikogo nie obrażały. Podajemy kilka propozycji bezpiecznych żartów na prima aprilis.

 

Małe dzieci wierzą we wszystko, co mówią dorośli, dlatego lepiej zrezygnować z żartowania i wprowadzania w błąd 2-4-latka. Lepiej w primaaprilisową tradycję wprowadzać dziecko bardzo delikatnie. Można razem ze smykiem zrobić żart któremuś z członków rodziny, np. starszemu rodzeństwu albo mamie (tacie).

Przykładowe żarty na prima aprilis

  • Karteczka z napisem na plecach – na samoprzylepnej karteczce piszemy coś zabawnego, np. „To ja, gapa”, „Uwaga! Puszczam bąki”...  i dyskretnie przyklejmy ją delikwentowi na plecach.
  • Stary ale sprawdzony numer – zamiast cukru wsypujemy do cukiernicy sól. Kto pierwszy „posłodzi” sobie herbatę, będzie bardzo zdziwiony.
  • Żart z pastą do zębów – opróżniamy dokładnie tubkę pasty do zębów, a następnie za pomocą strzykawki wypełniamy ją np. bitą śmietaną.

Do pomysłowych świat należy – im sprytniej i wymyślniej kogoś nabierzemy tym satysfakcja większa. Ale pamiętajmy przy tym, że prima aprilis powinien być radosnym dniem, dlatego wszelkie dowcipy, „wkręcanie” czy naigrawanie się z innych nie powinno nikogo obrażać. Bo już nie raz się zdarzyło, że primaaprilisowy dowcip wymknął się spod kontroli i niejedna osoba płakała z powodu „niewinnego” psikusa. A przecież nie o to chodzi, by komuś zrobić przykrość, ale by się dobrze bawić.

prima-aprilis-zarty-i-psikusy-na-prima-aprilisAutor: Elżbieta Oszer
Agencja: photos.com

« Wróć

Wyszukiwarka

»
Szukaj w: poradach blogach

Wyszukiwanie zaawansowane »

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Liczba notek: 331217 | Liczba zdjęć: 1545494 | Liczba komentarzy: 2491333 | Liczba wpisów na forum: 123706 | Aktywnych blogów: 23901

Do góry